Będą czuwać z Janem Pawłem II

Na starożytnym stadionie Circo Massimo w Rzymie gromadzą się pielgrzymi, którzy będą uczestniczyć w wieczornym czuwaniu modlitewnym przed niedzielną beatyfikację Jana Pawła II.

Ustawiona została duża scena, po środku której znajduje się obraz z Madonną. Przebieg czuwania śledzić można będzie też na kilku telebimach.

Na Circo Massimo przybywają głównie młodzi ludzie, niemal z całego świata. Trzymają flagi i transparenty, śpiewają i grają na gitarach. Wśród nich jest obecnych wielu pielgrzymów z Polski. Przybyli na starożytny stadion rozkładają karimaty i folie. Niektórzy rozstawili namioty i zamierzają spędzić tutaj noc. W Rzymie przestał już padać deszcz.

Czuwanie ma rozpocząć się o godz. 20. Według szacunków reporterów PAP na Circo Massimo do tej pory zgromadziło się kilka tysięcy osób, przez cały czas dochodzą kolejne grupy.

Pielgrzymi wysłuchają świadectw trzech osób o Janie Pawle II: wieloletniego rzecznika prasowego Watykanu Joaquino Navarro -Vallsa, metropolity krakowskiego kard. Stanisława Dziwisza i siostry Marie Simon-Pierre, której uzdrowienie zostało uznane za cud w procesie beatyfikacyjnym polskiego papieża.

Zabrzmi hymn o Janie Pawle II zatytułowany "Otwórzcie drzwi Chrystusowi!", a modlitwę różańcową poprowadzi wikariusz Rzymu kard. Agostino Vallini.

Poprzez łącza satelitarne dojdzie do połączenia z pięcioma sanktuariami na świecie, w których wierni także będą uczestniczyć we wspólnej modlitwie. Będą to sanktuaria: Miłosierdzia Bożego w Krakowie - Łagiewnikach, Kawekamo - Bugando w Tanzanii, sanktuarium Matki Bożej Notre Dame w libańskiej Harissie, Bazylika Matki Bożej w meksykańskiej Guadalupe i sanktuarium w Fatimie.

Zebrani usłyszą fragmenty homilii Jana Pawła II, które wygłosił odwiedzając te miejsca. Na zakończenie uczestnicy czuwania zaśpiewają hymn "Salve Regina". Zaplanowano też połączenie z papieżem Benedyktem XVI, który udzieli wiernym błogosławieństwa.

Po czuwaniu pielgrzymi mają przejść na Plac św. Piotra trasą przez centrum miasta. W ramach inicjatywy "Biała Noc Modlitwy" (La notte Bianca di Preghiera), przez całą noc otwartych będzie osiem kościołów w centrum Rzymu.

Według piątkowych szacunków Biura Pielgrzymkowego diecezji rzymskiej w czuwaniu ma uczestniczyć około 120 tys. osób.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama