Disco-beatyfikacja

Łódzka młodzież będzie mogła świętować beatyfikację Jana Pawła II w dyskotekach. Imprezy pod nazwą "Blessed Night" (błogosławiony wieczór) rozpoczną się w niedzielę 1 maja o godz. 20 równocześnie w ośmiu klubach, które włączyły się do akcji.

Ich organizatorem jest Łódzka Diakonia Ewangelizacji. Jak powiedział w czwartek PAP jej moderator ks. Michał Misiak "przez imprezę "Blessed Night" chcemy nie tylko świętować beatyfikację, ale również pokazać młodzieży drogę jak zostać błogosławionym".

Według organizatorów, oferta skierowana jest szczególnie do tych, którzy darzyli szacunkiem Jana Pawła II, jednak niekoniecznie są mocno związani z Kościołem.

"Oczywiście do zabawy zaproszeni są wszyscy, którzy w ten sposób będą chcieli świętować beatyfikację. Będzie to okazja, aby bez żadnych wspomagaczy przeżyć doskonałą zabawę w rytmach najnowszych hitów" - zachęcają organizatorzy.

Imprezy rozpoczną się o godz. 20 równocześnie we wszystkich klubach, które włączyły się do akcji. Bilety w cenie 10 złotych będą równocześnie "cegiełkami" na czerwcowy festiwal "Łódź for Trinity", który także organizuje diakonia. Wchodząc do jednego klubu każdy dostanie stempel umożliwiający poruszanie się po pozostałych.

Jak powiedział ks. Misiak w każdym z klubów znajdzie się bilboard z treścią jednego z błogosławieństw. "Zaliczając wszystkie kluby poznamy osiem błogosławieństw zawartych w Biblii" - mówił. Dodał, że każdy klub będzie miał swojego kapłana - opiekuna, a o północy na zakończenie imprezy odtworzone zostanie posłanie Jana Pawła II do młodzieży z pól lednickich. Ponad to wszyscy uczestnicy otrzymają upominek - różaniec.

Do akcji łódzkiej diakoni włączyły się kluby: Futurysta, Fever, Siódemki, Lordi's, Ambasador, Czekolada, Piwnica Plastyków i Lizard King.

Łódzka Diakonia Ewangelizacji powstała jesienią 2008 r. Jest organizatorem m.in. dyskotek ewangelizacyjnych w Bełchatowie i Łodzi, a także festiwalu "Łódź for Trinity" - skierowanego przede wszystkim do młodzieży ze szkół średnich i studentów. Przedsięwzięcie obejmuje trzy festiwale, w trzech różnych gatunkach muzycznych: reggae, rap i rock, a każdy z koncertów ma charakter ewangelizacyjny. Młodzi ludzie mogą porozmawiać z księżmi oraz pójść do spowiedzi. Diakonia zorganizowała również chrześcijańską szkołę tańca.'"

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama