Disco-beatyfikacja

Łódzka młodzież będzie mogła świętować beatyfikację Jana Pawła II w dyskotekach. Imprezy pod nazwą "Blessed Night" (błogosławiony wieczór) rozpoczną się w niedzielę 1 maja o godz. 20 równocześnie w ośmiu klubach, które włączyły się do akcji.

Ich organizatorem jest Łódzka Diakonia Ewangelizacji. Jak powiedział w czwartek PAP jej moderator ks. Michał Misiak "przez imprezę "Blessed Night" chcemy nie tylko świętować beatyfikację, ale również pokazać młodzieży drogę jak zostać błogosławionym".

Według organizatorów, oferta skierowana jest szczególnie do tych, którzy darzyli szacunkiem Jana Pawła II, jednak niekoniecznie są mocno związani z Kościołem.

"Oczywiście do zabawy zaproszeni są wszyscy, którzy w ten sposób będą chcieli świętować beatyfikację. Będzie to okazja, aby bez żadnych wspomagaczy przeżyć doskonałą zabawę w rytmach najnowszych hitów" - zachęcają organizatorzy.

Imprezy rozpoczną się o godz. 20 równocześnie we wszystkich klubach, które włączyły się do akcji. Bilety w cenie 10 złotych będą równocześnie "cegiełkami" na czerwcowy festiwal "Łódź for Trinity", który także organizuje diakonia. Wchodząc do jednego klubu każdy dostanie stempel umożliwiający poruszanie się po pozostałych.

Jak powiedział ks. Misiak w każdym z klubów znajdzie się bilboard z treścią jednego z błogosławieństw. "Zaliczając wszystkie kluby poznamy osiem błogosławieństw zawartych w Biblii" - mówił. Dodał, że każdy klub będzie miał swojego kapłana - opiekuna, a o północy na zakończenie imprezy odtworzone zostanie posłanie Jana Pawła II do młodzieży z pól lednickich. Ponad to wszyscy uczestnicy otrzymają upominek - różaniec.

Do akcji łódzkiej diakoni włączyły się kluby: Futurysta, Fever, Siódemki, Lordi's, Ambasador, Czekolada, Piwnica Plastyków i Lizard King.

Łódzka Diakonia Ewangelizacji powstała jesienią 2008 r. Jest organizatorem m.in. dyskotek ewangelizacyjnych w Bełchatowie i Łodzi, a także festiwalu "Łódź for Trinity" - skierowanego przede wszystkim do młodzieży ze szkół średnich i studentów. Przedsięwzięcie obejmuje trzy festiwale, w trzech różnych gatunkach muzycznych: reggae, rap i rock, a każdy z koncertów ma charakter ewangelizacyjny. Młodzi ludzie mogą porozmawiać z księżmi oraz pójść do spowiedzi. Diakonia zorganizowała również chrześcijańską szkołę tańca.'"

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • HHh
  27.04.2011 16:15
  Jakiś obłęd ... Katolicy nie powinni tak czcić beatyfikacji
 • ^^
  27.04.2011 17:20
  To dość kontrowersyjny temat w jaki sposób młodzież ma obchodzić beatyfikację Sługi Bożego Jana Pawła II...uważam,że to nie jest zbytnio odpowiedni sposób na świętowanie tak ważnej uroczystości w dyskotece.Może jestem staroświecki... ale to moje zdanie na ten temat.
 • Maruda
  27.04.2011 22:49
  Osobiście nie chodzę po imprezach organizowanych przez diakonię z Łodzi,natomiast spora część moich znajomych bardzo je sobie chwali. Jak zostało napisane mają one charakter ewangelizacyjny, impreza bez alkoholu i papierosów,rozmowa z kapłanami, pozytywny przekaz. Nie wiem czemu od razu pojawiają się tylko negatywne komentarze. Młodzi poszukują Boga a w ten sposób jest szansa by ich przyciągnąć do Kościoła. Są ludzie,którzy coś robią i dobrze. Najłatwiej jest nic nie robić i krytykować. Beatyfikacja to radosne wydarzenie dla nas wszystkich, długo oczekiwane,więc nie widzę w ewangelizacyjnej dyskotece nic złego, będzie szansa by także młodych zapoznać z nauczaniem Jana Pawła II, który zresztą całym sercem był z młodzieżą.
 • renata155
  28.04.2011 00:56
  renata155
  to głupota,ale cóż...tylko niech się księża nie dziwią,że z triduum najważniejsza jest święconka,a z całych świąt lany poniedziałek..to nie jest błyskotliwy pomysł..ale chybiony,i czas pokaże jak bardzo..gdy dorosła młodzież,nauczona że ma być zabawnie,kolorowo i lekko..pozamyka kościoły,bo tam się nie da potańczyć...a ksiądz organizator będzie przemawiał do pustych ławek ;p
  JPII kochał życie,i radość ..owszem..ale też ukochał modlitwę,eucharystie,rozmyślanie,i CISZĘ..która jest niezbędna aby modlitwa mogła przynieść dobre owoce
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.