30 tys. Polaków na beatyfikacji

Około 30 tysięcy Polaków zapowiedziało do tej pory przyjazd do Rzymu na beatyfikację Jana Pawła II - taką informację przekazał w piątek PAP ksiądz Piotr Studnicki z Biura Informacji dla Pielgrzymów przy polskim kościele św. Stanisława w Wiecznym Mieście.

Do tej pory biuro przyjęło zgłoszenia od ponad 400 zorganizowanych grup z Polski. "Cały czas napływają kolejne zgłoszenia" - podkreślił ksiądz Studnicki.

Według strony kościelnej liczba wiernych z Polski może wzrosnąć jeszcze co najmniej dwukrotnie, także dlatego, że wiele osób przyjedzie do Rzymu indywidualnie.

 

«« | « | 1 | » | »»
  • mama
    15.04.2011 17:44
    Niestety bardzo dużą barierą na dotarcie na beatyfikację są koszty związane z podrożą i pobytem- Stąd też tak niewielka liczba wybierających się na beatyfikację
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.