W sobotę 10 czerwca Papież weźmie udział w światowym spotkaniu na rzecz ludzkiego braterstwa. Odbędzie się ono jednocześnie na placu św. Piotra i ośmiu placach w innych krajach. Swoją obecność zapowiedziało już 30 noblistów, którzy z tej okazji wystosują apel o braterstwo.
Spotkanie pod hasłem #NotAlone-#NieSamemu organizuje watykańska Fundacja Fratelli tutti we współpracy z Bazyliką św. Piotra, Dykasterią ds. Integralnego Rozwoju Człowieka oraz Dykasterią ds. Komunikacji. Jak czytamy w komunikacie prasowym fundacji, inicjatywa ta inspiruje się encykliką Fratelli tutti. Zaangażuje ona ludzi z całego świata, aby wspólnie promować kulturę braterstwa i pokoju oraz zachęcać do osobistego zaangażowania w wybory i praktyki zadośćuczynienia, dialogu i przebaczenia, przezwyciężając samotność i marginalizację, które zaprzeczają ludzkiej godności.
W wydarzeniu weźmie udział międzynarodowa reprezentacja młodych ludzi, którzy pod koniec dnia, trzymając się za ręce, połączą się w wielkim uścisku w kolumnadzie placu św. Piotra, architektonicznym symbolu powszechnego uścisku Kościoła. Na spotkaniu w Watykanie obok noblistów i młodych obecni też będą przedstawiciele różnych stowarzyszeń, a także ubodzy i bezdomni, migranci, ofiary przemocy i handlu ludźmi.
Tak uważa o. Gianfranco Casagrande, kustosz relikwii świętego biskupa Hippony.
Abp Timothy Broglio, przewodniczący Konferencji Episkopatu USA o wyborze nowego papieża.
Sąsiad przepowiedział bratu, że zostanie on pierwszym papieżem z USA - powiedział John Prevost.
Tam poczeka tam na zakończenie remontu w apartamencie w Pałacu Apostolskim.
Dokument sporządził abp Diego Ravelli, mistrz papieskich ceremonii liturgicznych.
Mówi o. Gianfranco Casagrande, kustosz relikwii biskupa Hippony.