Trwające na Bliskim Wschodzie i w świecie arabskim konflikty i rewolty były jednym z tematów rozmowy papieża Benedykta XVI oraz jego współpracowników z prezydentem Libanu Michelem Suleimanem podczas audiencji w czwartek w Watykanie.
Po trwającym pół godziny spotkaniu libańskiego prezydenta z papieżem, a następnie z watykańskim sekretarzem stanu kardynałem Tarcisio Bertone i szefem dyplomacji arcybiskupem Dominque Mambertim biuro prasowe Stolicy Apostolskiej poinformowało: "Podczas rozmów omówiono sytuację na Bliskim Wschodzie, ze szczególnym odniesieniem do ostatnich wydarzeń w niektórych krajach arabskich, i wyrażono wspólne przekonanie o pilnej potrzebie rozwiązania wciąż otwartych konfliktów w regionie".
Ponadto według Watykanu podkreślono, że "Liban ze względu na obecność różnych wspólnot chrześcijańskich i muzułmańskich jest orędownikiem wolności i nacechowanej szacunkiem koegzystencji" dla całego świata.
Kolejne tematy rozmów prezydenta Suleimana w Watykanie to, jak głosi komunikat, zaangażowanie władz świeckich i religijnych na rzecz wychowania w duchu pokoju i pojednania oraz sytuacja chrześcijan na Bliskim Wschodzie.
Wyrażono też pragnienie, by "nowy rząd Libanu sprzyjał upragnionej stabilizacji kraju, stojącego w obliczu ważnych wyzwań wewnętrznych i międzynarodowych" - podał Watykan.
Posługa musi być służbą ludziom, a nie jedynie chłodnym wypełnianiem prawa.
Dbajcie o relacje rodzinne, bo one są lekarstwem zarówno dla zdrowych, jak i chorych
Franciszek będzie pierwszym biskupem Rzymu składającym wizytę na tej francuskiej wyspie.
Od 2017 r. jest ona przyznawana również przedstawicielom świata kultury.
Ojciec Święty w liście z okazji 100-lecia erygowania archidiecezji katowickiej.
Przyboczna straż papieża uczestniczyła w tajnych operacjach, także podczas drugiej wojny światowej.
Droga naprzód zawsze jest szansą, w złych i dobrych czasach.