Z papieżem o wydarzeniach w świecie arabskim

Trwające na Bliskim Wschodzie i w świecie arabskim konflikty i rewolty były jednym z tematów rozmowy papieża Benedykta XVI oraz jego współpracowników z prezydentem Libanu Michelem Suleimanem podczas audiencji w czwartek w Watykanie.

Po trwającym pół godziny spotkaniu libańskiego prezydenta z papieżem, a następnie z watykańskim sekretarzem stanu kardynałem Tarcisio Bertone i szefem dyplomacji arcybiskupem Dominque Mambertim biuro prasowe Stolicy Apostolskiej poinformowało: "Podczas rozmów omówiono sytuację na Bliskim Wschodzie, ze szczególnym odniesieniem do ostatnich wydarzeń w niektórych krajach arabskich, i wyrażono wspólne przekonanie o pilnej potrzebie rozwiązania wciąż otwartych konfliktów w regionie".

Ponadto według Watykanu podkreślono, że "Liban ze względu na obecność różnych wspólnot chrześcijańskich i muzułmańskich jest orędownikiem wolności i nacechowanej szacunkiem koegzystencji" dla całego świata.

Kolejne tematy rozmów prezydenta Suleimana w Watykanie to, jak głosi komunikat, zaangażowanie władz świeckich i religijnych na rzecz wychowania w duchu pokoju i pojednania oraz sytuacja chrześcijan na Bliskim Wschodzie.

Wyrażono też pragnienie, by "nowy rząd Libanu sprzyjał upragnionej stabilizacji kraju, stojącego w obliczu ważnych wyzwań wewnętrznych i międzynarodowych" - podał Watykan.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.