Ojciec Święty Franciszek przyjął rezygnację kardynała Johna Njue z funkcji arcybiskupa Nairobi.
Ojciec Święty Franciszek przyjął rezygnację kardynała Johna Njue z funkcji arcybiskupa Nairobi. Jednocześnie wyznaczył biskupa pomocniczego Davida Kamau na administratora apostolskiego archidiecezji Nairobi. Biskup Kamau służy w archidiecezji od 22 grudnia 1999 r., od kiedy został mianowany biskupem pomocniczym Nairobi
List akceptujący rezygnację kard. Njue i nominację biskupa Kamau został przesłany do Konferencji Biskupów Katolickich w Kenii przez Nuncjusza Apostolskiego w Kenii, abp Hubertusa van Megena.
Kardynał Njue złożył rezygnację po osiągnięciu wieku emerytalnego dla biskupów, który wynosi 75 lat.
Kardynał Njue urodził się w wiosce Kiriari w hrabstwie Embu w Kenii w 1944 roku. Arcybiskupem Nairobi została mianowany 6 października 2007 r. przez papieża Benedykta XVI. Objął stanowisko po arcybiskupie Ndingi Mawana a'Nzeki, który przeszedł na emeryturę w październiku 2007 r.
Podczas konsystorzu, 24 listopada 2007 r., papież wyniósł abp Njue do godności kardynała. Tym samym Kardynał Njue jest drugim kardynałem w historii Kenii, po Słudze Bożym, kard. Maurice Michaelu Otundze.
W latach 1987–1991 był przewodniczącym Seminaryjnej Komisji Episkopatu ds. Wyższych Seminariów w Kenii. W latach 1997–2003 był przewodniczącym Kenijskiej Konferencji Biskupów Katolickich (KCCB). Pełnił również funkcję przewodniczącego KCCB - Katolickiej Komisji Sprawiedliwości i Pokoju oraz przewodniczącego Departamentu Rozwoju i Usług Społecznych Katolickiego Sekretariatu Kenii (KCS).
Został mianowany arcybiskupem współ-adiunktem Nyeri 9 marca 2002 r. Został mianowany administratorem apostolskim Wikariatu Isiolo w latach 2005-2006 po śmierci późnego ks. Luigi Locati w 2000 roku.
Kardynał Njue został mianowany pierwszym biskupem nowo utworzonej diecezji Embu przez Jego Świątobliwość Papieża Jana Pawła II 9 czerwca 1986 r., A konsekrację biskupią przyjął 20 września 1986 r.
To doroczna tradycja rzymskich oratoriów, zapoczątkowana przez św. Pawła VI w 1969 r.
"Dar każdego życia, każdego dziecka", jest znakiem Bożej miłości i bliskości.
To już dziewiąty wyjazd Jałmużnika Papieskiego w imieniu Papieża Franciszka z pomocą na Ukrainę.
Poinformował o tym dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej, Matteo Bruni.
„Organizujemy konferencje i spotkania pokojowe, ale kontynuujemy produkowanie broni by zabijać”.