Papież: to było wyjątkowe przeżycie

Poświęcenie bazyliki Sagrada Familia w Barcelonie to jeden z najważniejszych aktów obecnego pontyfikatu – powiedział dziennikarzom rzecznik Watykanu, ksiądz Federico Lombardi.

Ks. Lombardi wyznał, że bazylika Świętej Rodziny, arcydzieło Antonio Gaudìego, wywarła ogromne wrażenie na Benedykcie XVI. Podkreślił oryginalność formy tej świątyni i znaczenie jakie miała dzisiejsza uroczystość. Obrzęd poświęcenia kościoła jest bowiem, jak zaznaczył, jednym z najbardziej wyrazistych w całej liturgii katolickiej.

Włoski jezuita zaznaczył, że chociaż Benedykt XVI przeżywał już podobne uroczystości w parafiach Rzymu oraz poświęcił ołtarz katedry w Sydney, to dzisiejsza uroczystość miała dla obecnego Następcy Piotra wyjątkowy, emocjonalny charakter.

Mówiąc o krótkim 12 minutowym spotkaniu Ojca Świętego z hiszpańską parą królewską – w którym uczestniczyli także watykański Sekretarz Stanu, kardynał Tarcisio Bertone oraz arcybiskup Barcelony, kard. Lluis Martinez Sistach – ks. Lombardi podkreślił jego rodzinny charakter. Dodał, że nie omawiano podczas niego kwestii politycznych.

Rzecznik Stolicy Apostolskiej powołując się na dane władz miejskich Barcelony stwierdził, że na ulicach miasta, w okolicach bazyliki Świętej Rodziny oraz w jej wnętrzu spotkało się z papieżem około 250 tys. osób.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.