Po modlitwie Anioł Pański Papież przypomniał, że 30 czerwca odbędzie się IV Konferencja Unii Europejskiej i Organizacji Narodów Zjednoczonych, której celem będzie wspieranie przyszłości Syrii i regionu.
„Módlmy się za to ważne spotkanie, aby mogło poprawić dramatyczną sytuację narodu syryjskiego i narodów sąsiednich, zwłaszcza Libanu, w kontekście poważnych kryzysów społeczno-politycznych i gospodarczych, które pandemia uczyniła jeszcze trudniejszymi, szczególnie dla głodujących dzieci, które jak nikt potrzebują pokoju – powiedział Franciszek. – Zachęcam do modlitwy także za mieszkańców Jemenu, zwłaszcza za dzieci, które cierpią z powodu niezwykle poważnego kryzysu humanitarnego, a również za tych, którzy ucierpieli w wyniku poważnych powodzi na zachodniej Ukrainie: oby doświadczyli pociechy Pana i pomocy braci.“
Na zakończenie Ojciec Święty pozdrowił Rzymian i coraz liczniej obecnych pielgrzymów z Włoch i innych krajów. Papież zauważył też i pozdrowił grupy z Polski i Niemiec, które przyniosły na plac św. Piotra swoje flagi. Podziękował delegacji Demokratycznej Republiki Konga, która uczestniczyła rano w Rzymie we Mszy w obrządku kongijskim, modląc się o pokój w swojej ojczyźnie.
To doroczna tradycja rzymskich oratoriów, zapoczątkowana przez św. Pawła VI w 1969 r.
"Dar każdego życia, każdego dziecka", jest znakiem Bożej miłości i bliskości.
To już dziewiąty wyjazd Jałmużnika Papieskiego w imieniu Papieża Franciszka z pomocą na Ukrainę.
Poinformował o tym dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej, Matteo Bruni.
„Organizujemy konferencje i spotkania pokojowe, ale kontynuujemy produkowanie broni by zabijać”.
Pieniądze zostały przekazane przez jałmużnika papieskiego kard. Konrada Krajewskiego.