Korzyści moralne zrekompensują koszty

Korzyści moralne zrekompensują koszty wizyty papieża – uważa szkocki kardynał Keith O’Brien. Rozpoczynająca się 16 września czterodniowa wizyta Benedykta XVI w Wielkiej Brytanii ma kosztować 20 mln funtów.

Nawiązując do krytyki związanej z kosztami pielgrzymki, przewodniczący szkockiego episkopatu podkreślił, że wizyta warta jest poniesienia takich wydatków. „Również wielu ludzi zdaje sobie z tego sprawę, że korzyści moralne w znacznej mierze zrekompensują wydatki” – uważa metropolita Saint Andrews i Edynburga.

Zdaniem szkockiego hierarchy, pielgrzymka zwróci uwagę na wartości moralne katolików. „Zniweluje to wszelkie lęki, niepokoje i przygnębienie, jakie ludzie mogą odczuwać z powodu kosztów wizyty” – podkreślił kard. O’Brien.

Szacuje się, że papieska pielgrzymka do Wielkiej Brytanii kosztować będzie ponad 20 mln funtów, z czego Kościół katolicki w Anglii i Walii oraz Szkocji pokryje połowę.

Jak informuje brytyjski „Telegraph”, wkład strony kościelnej zostanie przeznaczony na publiczne spotkania z Benedyktem XVI w Glasgow, Birmingham i Londynie. Dotychczas Kościołowi udało się zebrać nieco ponad 6 mln funtów.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama