Papież: Promulgacja dekretów o heroiczności cnót pięciorga Sług Bożych

W czasie audiencji, udzielonej prefektowi Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych kard. Angelo Becciu, Papież upoważnił tę kongregację do promulgowania dekretów stwierdzających heroiczność cnót pięciorga Sług Bożych. Wśród nich jest m.in. zmarły w 2009 roku w wieku 19 lat Matteo Farina.

Matteo urodził się w Brindisi, w regionie Apulia, na południu Włoch. Tam spędził całe swe życie. Jak jego rówieśnicy kochał sport, muzykę, miał swoje hobby. Od dziecka uczestniczył we Mszy i codziennie czytał Pismo święte, odmawiał różaniec, bardzo często się spowiadał.

Na jego życie miały wpływ dwa wydarzenia. Gdy miał 9 lat przyśnił mu się o. Pio, który powiedział mu, że szczęśliwi są ci, którzy są bez grzechu i on sam winien innych o tym przekonywać. Stąd później napisze: „mam nadzieję, że uda mi się zrealizować moją misję bycia tajnym agentem pośród ludzi młodych, mówiąc im o Bogu (przez Niego samego będąc oświeconym)… obserwując, kto jest obok mnie, aby wkroczyć pomiędzy młodych niepostrzeżenie jak wirus i zarazić ich nieuleczalną chorobą – Miłością!”.

W wieku 13 lat pojawiają się u niego pierwsze oznaki guza na mózgu. Pomimo tej ciężkiej choroby nigdy nie traci wielkiej radości życia i głębokiej wiary. W czasie licznych pobytów w szpitalach wspiera innych chorych zarażając ich swoim uśmiechem i pogodą ducha.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama