Franciszek odwiedzi Maltę

31 maja papież Franciszek złoży wizytę na Malcie - ogłosił w poniedziałek Watykan. Jak podkreślono, papież przyjął zaproszenie władz Malty oraz tamtejszego Kościoła katolickiego.

Dyrektor biura prasowego Stolicy Apostolskiej Matteo Bruni zapowiedział, że w późniejszym terminie zostanie opublikowany program podróży.

Będzie ona obejmować także wizytę na wyspie Gozo, drugiej co do wielkości w archipelagu Wysp Maltańskich. Znajduje się tam pomnik Jana Pawła II; papież ten dwukrotnie pielgrzymował na Maltę. W 2010 roku był tam Benedykt XVI.

Wizyta na Malcie to pierwsza podróż Franciszka zapowiedziana oficjalnie przez Watykan na ten rok.

Jej logo przedstawia dłonie wyciągnięte ku krzyżowi z łodzi wśród fal, co jest symbolem gościnności wobec potrzebujących pomocy. Przywołuje epizod z życia świętego Pawła, którego łódź uległa katastrofie u brzegów Malty. Jej mieszkańcy przyjęli rozbitków. Nawiązuje do tego także hasło wizyty Franciszka: "Okazali nam niezwykłą uprzejmość".

Nieoficjalnie wśród planów papieża na bieżący rok wymieniane są pielgrzymki na Cypr, a także, być może we wrześniu, do Indonezji i Papui Nowej Gwinei.

Papież wyraził też pragnienie złożenia wizyty w Sudanie Południowym.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama