Papież apeluje o pokój w Syrii

Po modlitwie Anioł Pański, Papież Franciszek po raz kolejny zaapelował o zakończenie wojny w Syrii i wezwał wspólnotę międzynarodową do interwencji w sprawie katastrofalnej sytuacji ludności cywilnej w tym kraju. Od początku pontyfikatu Ojciec Święty wstawiał się za cierpiącymi Syryjczykami, oferując konkretną pomoc uchodźcom.

Jedną z inicjatyw Franciszka był list, który Papież wystosował w lipcu ubiegłego roku do prezydenta Syrii Baszszara al-Asada, w którym prosił o ochronę ludności cywilnej oraz powstrzymanie katastrofy humanitarnej w regionie Idlib. Zasugerował także możliwość podjęcia konkretnych kroków umożliwiających osobom wysiedlonym powrót do domów oraz wezwał do wypuszczenia na wolność więźniów politycznych. Dziś kolejny raz wezwał do wznowienia negocjacji z udziałem wspólnoty międzynarodowej.

„Nie przestają nadchodzić smutne wiadomości z północnego-zachodu Syrii. Dotyczą one szczególnie sytuacji wielu kobiet i dzieci, ludzi zmuszonych uciekać z powodu natężenia operacji wojskowych – mówił Ojciec Święty. - Ponawiam swój pełen bólu apel do wspólnoty międzynarodowej oraz wszystkich uczestników tych działań, aby sięgnęli po narzędzia dyplomatyczne, dialog, negocjacje, w poszanowaniu Międzynarodowego Prawa Humanitarnego, aby ocalić życie i los cywilów.“

Na zakończenie kolejnego apelu zaprosił zebranych do modlitwy za umiłowaną oraz umęczoną Syrię.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama