Spotkanie Papieża z prezydentem Ukrainy

Papież Franciszek przyjął na audiencji w Watykanie prezydenta Ukrainy Wołodymira Zelenskiego. Następnie Prezydent spotkał się z Sekretarzem Stanu, kard. Pietro Parolinem oraz szefem papieskiej dyplomacji abp. Paulem Richardem Gallagherem.

Rozmowy w Sekretariacie Stanu były poświęcone głównie sytuacji humanitarnej i poszukiwaniu pokoju, w kontekście konfliktu, który od 2014 roku dotyka Ukrainę. Wyrażono nadzieję, że wszystkie zaangażowane strony wykażą się większą wrażliwością na potrzeby ludności, pierwszej ofiary przemocy, a także zaangażowaniem i konsekwencją w dialogu. Poruszono również kwestie związane z obustronną współpracą oraz wkładem Kościoła katolickiego, obecnego w wielu obrządkach, w życie kraju.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.