Ekologia formą realizacji przykazania miłości

W związku ze zbliżającą się piątą rocznicą opublikowania przez Papieża Franciszka encykliki „Laudato si” biskupi Kampanii zorganizowali sympozjum poświęcone zanieczyszczeniu powietrza. „W naszym regionie mamy do czynienia z prawdziwym dramatem i dlatego nie możemy milczeć” – napisali w liście.

Zdaniem ekspertów 90 proc. ludności Włoch mieszka w zanieczyszczonym środowisku, gdzie stężenie szkodliwych pyłów sięga najwyższych dopuszczalnych poziomów. Italia osiąga jedne z najgorszych wyników zanieczyszczenia atmosferycznego w całej Europie – czytamy w raporcie Fundacji Zrównoważonego Rozwoju, przedstawionym we włoskim senacie. Jednym z najbardziej zanieczyszczonych regionów jest właśnie Kampania.

Dlatego lokalny Kościół jest szczególnie wrażliwy na przesłanie Ojca Świętego zawarte w encyklice „Laudato si”. „Staramy się uświadamiać sobie i ludziom wokół nas jak ważna jest troska o wspólny dom. To odpowiedź na przykazanie miłości, które pozostawił nam Jezus” – mówi ks. Maurizio Patriciello, proboszcz parafii św. Pawła Apostoła w Caivano, w prowincji Neapolu.

"Największym przykazaniem, które otrzymaliśmy, jest przykazanie miłości. Jestem kapłanem i chrześcijaninem zakochanym w Jezusie i dlatego jestem powołany, aby kochać bliźniego – powiedział ks. Patricello. Kochać bliźniego oznacza karmić go, gdy jest głodny, napoić, gdy jest spragniony, odwiedzać go, gdy jest chory. Ale oznacza również umożliwienie mu oddychania czystym powietrzem".

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama