Papież kończy 83 lata, z całego świata płyną życzenia

"Rocznice te Papież przeżywa bez wychodzenia ze zwyczajności swojej codziennej pracy" - wyznaje bp Marcello Semeraro,

Papież Franciszek obchodzi dziś swoje 83. urodziny. Z całego świata płyną życzenia oraz zapewnienia o modlitwie. Tysiące e-maili od wiernych docierają poprzez pocztę elektroniczną, podobnie listów od dzieci. Miliony osób poprzez sieci społecznościowe umieszczają krótkie myśli i komentarze pod zdjęciem opublikowanym na portalu „Franciscus”, oficjalnym koncie na Instagramie. Wiele życzeń dociera z całego świata od liderów religijnych. Wśród najcenniejszych darów bez wątpienia jest odpowiedź na stałą prośbę Papieża o modlitwę za jego posługę oraz „starość”, ostoję mądrości, jak prosił podczas Mszy z kardynałami trzy lata temu, aby była: „spokojna, pobożna, płodna oraz radosna”.

Jak przypomina bp Marcello Semeraro z Albano, sekretarz grupy kardynałów doradzających Papieżowi w reformie Kurii Rzymskiej, jest to druga, obok jubileuszu 50-lecia święceń kapłańskich, z ważnych rocznic Papieża w ostatnich dniach.

„Rocznice te Papież przeżywa bez wychodzenia ze zwyczajności swojej codziennej pracy, swojego zaangażowania. Nie są to jakieś szczególne dni, ale stanowią część drogi historii jego służby Kościołowi. On tak przeżywa ten dzień, który dla nas jest okazją do przekazania mu serdecznych życzeń oraz zaniesienia modlitwy za Niego. Chcę dodać jedną rzecz, jego służba, którą podejmuje poprzez nauczanie, wykład prawd wiary, poprzez posługę duszpasterską nie polega jedynie na przekazie treści, ale on pragnie, aby to wszystko uczyniło tych, którzy je przyjmują uczniami, naśladowcami Jezusa Chrystusa, jak sam to lubi powtarzać i czyni to chociażby w „Evangelii gaudium”, uczniami-misjonarzami.“

Bp Semeraro przypomina jeszcze jedną ważną rocznicę dla Papieża, o której często sam przypomina wiernym w odniesieniu do nich samych, a mianowicie o dacie chrztu, drugich ważnych urodzinach dla chrześcijanina. Jorge Bergoglio został ochrzczony w samo Boże Narodzenie 1936 roku, a więc za kilka dni wypadnie kolejna ważna data w życiorysie Franciszka.
 

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama