Postępy w dialogu z islamem, z Al-Azhar oraz w Teheranie

Rozwija się dialog ze światem islamskim. Wczoraj u Papieża gościł wielki szejk uniwersytetu Al-Azhar, najwyższy autorytet islamu sunnickiego, natomiast na początku tego tygodnia w Teheranie odbyła się kolejna sesja dialogu między Stolicą Apostolska i przedstawicielami drugiego głównego nurtu islamu: szyizmu.

Imam Al-Tayeb uczestniczył w dwudniowej watykańskiej konferencji o bezpieczeństwie dzieci w świecie cyfrowym. Podczas wizyty u Franciszka rozmawiał o tematyce konferencji, papieskiej wizycie w Emiratach Arabskich, a także o wcielaniu w życie Deklaracji o Powszechnym Braterstwie.

Natomiast tematem szyicko-watykańskiej sesji dialogu była „służba innym i ludzkości, również poprzez ochronę stworzenia”. Mówiono również o prawach człowieka, w tym o wolności religijnej. Na czele delegacji Stolicy Apostolskiej stał kard. Miguel Angel Ayuso Guixot, przewodniczący Papieskiej Rady ds. Dialogu Międzyreligijnego.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.