Japonia: zabrakło wejściówek na Mszę z Papieżem

Już za dwa tygodnie Franciszek wyruszy w podróż do Japonii. Chętnych na spotkanie z Papieżem w stolicy tego kraju jest tak wielu, że archidiecezja tokijska ogłosiła losowanie zgłoszeń.

 Organizowane są nawet modlitwy w intencji wylosowania biletu na mszę papieską, na którą w Tokio będzie mogło wejść tylko 55 tys. osób.

Papież Franciszek przybędzie do Tokio 23 listopada. W niedzielę Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, uda się do najbardziej katolickiego miasta w Japonii, czyli do Nagasaki, gdzie odprawi Mszę. Po niej poleci do Hiroszimy, wygłosi przemówienie przy Pomniku Pokoju, a następnie wróci do stolicy Kraju Kwitnącej Wiśni, aby spotkać się z wiernymi na stadionie Tokyo Dome.

Japońscy wierni, aby wziąć udział w papieskich Mszach musieli zgłosić swój zamiar na specjalnie przygotowanej stronie internetowej. Choć termin rejestracji już minął, wejściówki nie zostały jeszcze rozesłane. Komisja zajmująca się organizacją spotkania z Papieżem w Nagasaki przesłała zawiadomienia o opóźnieniu w wydawaniu biletów ze względu na wymogi bezpieczeństwa.

Papieska wizyta w Japonii odbędzie się pod hasłem „Protect all life”, czyli „Chroń każde życie”. Japonia należy do krajów przodujących na świecie pod względem aborcji wśród nastolatek. Co roku w jej wyniku ginie w tym kraju ponad 200 tysięcy dzieci. Problemem jest rosnąca przemoc w rodzinie, znaczna liczba samobójstw i śmierci z przepracowania oraz strach przed kontaktem ze światem zewnętrznym.

Ojciec Święty odwiedza Japonię w roku, w którym przypada 470. rocznica przybycia do tego kraju św. Franciszka Ksawerego, Apostoła Japonii. W zamieszkiwanym przez prawie 127 mln. mieszkańców kraju jest zaledwie około pół miliona katolików.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
  • SmutneTo
    16.11.2019 02:05
    Zanim zacznie się pisać jakieś dane warto mieć o tym chociaż jakąś wiedzę. Otóż wśród krajów z największym odsetkiem aborcji znajdują się takie kraje ja USA, Francja, Niemcy, Czechy, Polska, kraje arabskie, afryki północnej, większość krajów skandynawskich jak i Ameryki łacińskiej(czyli jednego z najbardziej katolickiego rejonu świata) dopiero potem Japonia. Tak samo odbywanie stosunków oraz zachodzenie w ciąże przez nastolatki przed ukończeniem pełnoletności jest większe w obu Amerykach, Niemczech, Anglii, Polsce czy Australii i biedniejszych krajach Azji czy Afryki, już nie mówiąc o arabskich. Jeżeli zaś chodzi o ubóstwo to Japonia ma je najniższe spośród wszystkich krajów rozwiniętych jak i rozwijających się. Zaś złe traktowanie dzieci jest na wyższym poziomie w krajach afrykańskich, Ameryki Płd, zachodnich Europy, tym w Polsce. Wiara nie wiara, ale rzetelność to jednak coś co powinno mieć miejsce w redagowaniu niezależnie od poglądów. Poza tym jakie to dość ''zabawne'', że kraj jeden z najbardziej ateistycznych na Świecie jak Japonia (ponad 80% ludności tego kraju to ateiści) ma większe poszanowanie do wiary chrześcijańskiej niż my tutaj w Polsce, to jest smutne i świadczy tylko o nas. To w Japonii jest najmniejszy na Świecie wskaźnik umieralności noworodków na Świecie i najwyższa na Świecie przeżywalność. To w Japonii jest najmniej na świecie gwałtów, kradzieży, zbrodni, morderstw, zdrad, Japonia to kraj gdzie jest znacznie więcej małżeństw niż W Polsce i Europie i najmniejsza ilość rozwodów. Zawsze mnie to zastanawiało jak kraj gdzie jest najmniejszy odsetek chrześcijan to Japończycy przestrzegają prawo i dekalog bardziej niż my tutaj w Polsce czy już na pewno bardziej niż w tych maksymalnie chrześcijańskich biedniejszych krajach gdzie gwałty, morderstwa czy kradzieże są na porządku dziennym. Dobroć powinna płynąć z serca i sumienia, a nie z krzyża i cegły, bo jak widać Japończycy są obecnie chyba najbardziej tolerancyjnych, prawych i szanującym inne religie państwem na Świecie i wcale nie potrzebowali do tego Kościoła. I nie piszę tego w żaden sposób złośliwy, sam wierzę, ale prawda niestety jest jaka jest.
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.