Papież do serwitów: bądźcie sługami drugich

Bądźcie naśladowcami Maryi, podobnie jak wasi założyciele, którzy zrozumieli rolę Maryi w dziele odkupienia człowieka, o czym czasami dziś się zapomina. Te słowa zachęty Papież skierował do członków zakonu Sług Najświętszej Maryi Panny (serwitów).

Franciszek przyjął ich na audiencji z okazji kapituły generalnej, jaką odbywali w Rzymie. Hasło kapituły brzmiało: „Słudzy Nadziei w świecie, który się zmienia”.

Przygotowane przemówienie Franciszek przekazał przełożonemu generalnemu, a sam w spontanicznych słowach zwrócił się do serwitów. Wskazał między innymi na wielką wagę służby, do której zostali wezwani.

“Służba, jesteście sługami, nigdy tego nie zapominajcie. Nie jesteście właścicielami, posiadaczami, ale sługami. Nigdy nie odłączajcie się od tej wielkiej łaski, jaką jest służba Kościołowi, drugiemu człowiekowi, potrzebującym – przypomniał serwitom Ojciec Święty. – Jesteście sługami z wyboru, tak jak nasz Pan, który stał się naszym Sługą, aż do śmierci na krzyżu. To oznacza, że w pewnym sensie musicie stać się niewolnikami, sługa to także niewolnik, który powinien zrezygnować z niektórych «wolności».”

 

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama