Benedykt XVI wyjechał na wakacje

Benedykt XVI opuścił w środę Watykan i udał się do podrzymskiej rezydencji w Castel Gandolfo, w której spędzi całe lato, do końca września. Po raz pierwszy od początku pontyfikatu papież nie pojedzie na wakacje w góry.

To będzie bardzo pracowity urlop. Według dziennika "La Repubblica" papież będzie pracował nad trzecią częścią książki o Jezusie; tym razem o jego dzieciństwie. Część druga tomu "Jezus z Nazaretu" zostanie niebawem opublikowana.

Ponadto według rzymskiej gazety Benedykt XVI zacznie pisać już swą czwartą encyklikę, poświęconą prawdopodobnie wierze, jako cnocie teologicznej. Będzie również przygotowywał się do wrześniowej, trudnej - jak się podkreśla - pielgrzymki do Wielkiej Brytanii.

Nie jest jasne, dlaczego w tym roku papież zrezygnował z wyjazdu w Alpy. Media zastanawiają się, czy powodem tej decyzji była chęć odpoczynku w ciszy, odosobnieniu i spokoju, co gwarantuje wielka posiadłość w Castel Gandolfo, po roku pełnym napięć i kryzysu w Kościele.

Na łamach katolickiego dziennika "Avvenire" pojawiła się z kolei teza, że Benedykt XVI zrezygnował z wyjazdu w góry, wymagającego znacznych nakładów pieniężnych i zaangażowania sił policyjnych, w związku z przyjętą linią oszczędności i wyrzeczeń w dobie kryzysu.

W lipcu w Castel Gandolfo papież będzie spotykał się z wiernymi w niedziele na południowych modlitwach Anioł Pański. Od sierpnia wznowione zostaną środowe audiencje generalne. Odbywać się one będą w podrzymskiej rezydencji lub w Watykanie, w zależności od liczby ich uczestników.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| PAPIEŻ, WATYKAN

Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.