Bóg uwalnia Kościół od Złego

„Jednym z typowych efektów działania Złego jest podział w społeczności Kościoła” – stwierdził papież Benedykt XVI w uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła

„W walce przeciw duchowi zła, Bóg dał nam Jezusa jako „Orędownika”, obrońcę, a po Jego męce „innego Pocieszyciela”, Ducha Świętego, który pozostał z nami na zawsze i prowadzi Kościół do pełni prawdy”.

Papież Benedykt XVI przemawiał podczas Mszy świętej w uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła 29 czerwca. W zatłoczonej Bazylice świętego Piotra, w obecności delegacji Patriarchatu Konstantynopola, papież rozdał paliusze 38 nowym metropolitom, przypominając im, że „jedność z Piotrem i jego sukcesorami jest gwarancją wolności dla pasterzy Kościoła i dla powierzonych im wspólnot”. Spoglądając w przeszłość, Benedykt XVI przywołał okresy doświadczeń, których historia nie szczędziła chrześcijanom, a które często przyjmowały formę prawdziwych prześladowań. Ale one, podkreślił papież, „bez względu na cierpienie, które powodowały, nie są największym zagrożeniem dla Kościoła”. „Większych szkód doznaje on w istocie z powodu tego, co zanieczyszcza wiarę i życie chrześcijańskie jego członków i wspólnot, podważając integralność Mistycznego Ciała, osłabiając jego zdolność do profetyzmu i świadectwa, przyćmiewając piękno jego oblicza” – stwierdził papież. Benedykt XVI powiedział, że egoizm, pycha, próżność i pogoń za pieniędzmi są siłami zła, które nie mogą zwyciężyć”.

„Bóg daje Kościołowi gwarancję wolności” – podsumował papież – „wolności zarówno od materialnego zniewolenia, które powstrzymuje i niszczy Jego misję, a także od moralnych i duchowych chorób, które mogą skazić Jego autentyczność i wiarygodność”.

vatican Pope: Still Today God Frees the Church from Evil Power

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.