Watykańskie media o polskim filmie "Miłość i miłosierdzie" o św. Faustynie

W marcu na ekrany kin w 34 krajach wchodzi polski dokument fabularyzowany "Miłość i miłosierdzie" o św. Faustynie Kowalskiej w reżyserii Michała Kondrata - poinformowały watykańskie media. Portal Vatican News odnotował jego pokaz w watykańskiej filmotece.

Oficjalny watykański portal informacyjny zwrócił uwagę na zawarte w filmie cenne świadectwa naukowców i ekspertów na temat życia siostry Faustyny Kowalskiej i jej orędzia Miłosierdzia Bożego.

Odnotowano, że wtorkowy pokaz filmu za Spiżową Bramą odbył się w przeddzień 60. rocznicy ważnego wydarzenia w historii głoszenia tego orędzia. 6 marca 1959 roku Stolica Apostolska zabroniła szerzenia kultu Miłosierdzia Bożego w formie przekazanej przez siostrę Faustynę, co oznaczało zakaz publikowania jej Dzienniczka. Zakaz ten cofnięto w 1978 roku.

W związku z premierą filmu portal Watykanu przypomniał rolę św. Jana Pawła II w szerzeniu orędzia Miłosierdzia Bożego. Polski papież beatyfikował jego orędowniczkę w 1993 roku, a kanonizował w 2000 roku. Ustanowił również uroczystość Miłosierdzia Bożego.

W filmie Michała Kondrata świętą Faustynę gra Kamila Kamińska. W obsadzie są też Maciej Małysa, Janusz Chabior, Piotr Cyrwus i Jacek Borkowski. Film wejdzie na ekrany 29 marca.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama