Kard. Krajewski zainauguruje "papieski" szpital w Bangui

Dzięki wsparciu Papieża Franciszka w stolicy Republiki Środkowoafrykańskiej powstał pierwszy szpital pediatryczny z prawdziwego zdarzenia. W sobotę zainauguruje go kard. Konrad Krajewski.

Placówka jest realizacją papieskiego zapewnienia: „nigdy o was nie zapomnę”. Te słowa Franciszek wypowiedział do dzieci, odwiedzając szpital w Bangui w 2015 r., przy okazji swej pielgrzymki do tego afrykańskiego kraju. Uderzyło go wówczas ogromne ubóstwo tej placówki i fakt, że nie było w niej specjalistycznego oddziału pediatrycznego. Wraz z watykańskim szpitalem Dzieciątka Jezus postanowił to zmienić. Do współpracy włączył się m.in. komendant żandarmerii watykańskiej, który zorganizował wiele inicjatyw mających na celu zebranie niezbędnych funduszy. M.in. w Auli Pawła VI odbył się dobroczynny koncert, na którym wystąpiła gwiazda włoskiej estrady Claudio Baglioni.

Dwa lata temu położono kamień węgielny pod budowę szpitala, a 2 marca zostanie zainaugurowany przez papieskiego jałmużnika. Wraz z nim do Bangui udał się komendant żandarmerii gen. Domenico Giani oraz dyrektor watykańskiego szpitala pediatrycznego Mariella Enoc. Poinformowała ona, że personel szpitala został odpowiednio wyszkolony. Zadbano też o nowoczesny sprzęt i niezbędne leki. Ekipa watykańskiej placówki w dalszym ciągu będzie dbała o kształcenie personelu, a także zapewniała niezbędne leki.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama