Papież Franciszek ogłosił datę synodu o Amazonii

Papież Franciszek zwołał Zebranie Nazdzwyczajne Synodu Biskupów dla regionu Panamazońskiego – dowiadujemy się z komunikatu Sekretariatu Generalnego Synodu, który podał oficjalną datę tego wydarzenia.

Spotkanie biskupów będzie trwało od 6 do 27 października. Hierarchowie będą prowadzić obrady na temat: „Amazonia: nowe drogi dla Kościoła i dla ekologii integralnej”. 

Dziś o godzinie 10.00 Ojciec Święty przyjął na audiencji członków Kościelnej Sieci Panamazońskiej. Wśród nich znaleźli się brazylijski kardynał Claudio Hummes, były prefekt Kongregacji ds. Duchowieństwa oraz bp Juan Carlos Barreto ordynariusz diecezji Quibdò w Kolumbii.

 

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.