Franciszek w samolocie: mam nadzieję, że będzie to dobra wizyta

Witając się z dziennikarzami na pokładzie samolotu lecącego z Rzymu do stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich - Abu Zabi Ojciec Święty wyraził nadzieję, że będzie to dobra wizyta – informuje na łamach portalu vaticannews Andrea Tornielli.

Witając Ojca Świętego tymczasowy dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej, Alessandro Gisotti zaznaczył, że Franciszek oczekiwany jest w Zjednoczonych Emiratach Arabskich jako człowiek pokoju, a świat muzułmański ma nadzieję, że przyczyni się ona do pogłębienia dialogu ze światem islamu.

Z kolei papież odniósł się do informacji, że dzisiaj rano w Abu Zabi padało, co w tej części świata traktowane jest jako znak pomyślny, znak błogosławieństwa. „Miejmy nadzieję, że wszystko pójdzie w ten sposób” – powiedział Franciszek.

Następnie Ojciec Święty wyjaśnił, że przygotował dla towarzyszących mu pracowników mediów kopie ikony wykonanej w klasztorze w Bose we Włoszech, ukazującej dialog między młodym a starszym pokoleniem. „Bardzo mi to leży na sercu i sądzę, że problem ten stanowi wyzwanie” – wyznał papież. Ikona, rozdawana dziennikarzom przez prefekta Dykasterii ds. Komunikacji, Paolo Ruffiniego, przedstawia młodego mnicha niosącego na ramionach starszego mnicha.

Następnie Franciszek pozdrowił osobiście każdą z towarzyszących mu osób. Przy tej okazji otrzymał słodycze przygotowane przez siostry, które pomagają ubogim chorym. Poinformowano też papieża, że jeden z lekarzy, który studiował we Włoszech, a obecnie powrócił do Emiratów, jako wyraz hołdu dla Ojca Świętego postanowił bezpłatnie zoperować około stu dzieci, które padły ofiarą wojny w Jemenie.

 

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama