Papież: współczucie dla Egiptu, pomoc dla Indonezji

W obliczu ogromnej tragedii, jaka została spowodowana falą tsunami, papież Franciszek towarzyszy całemu narodowi indonezyjskiemu modlitwą - podało Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej. Ojciec Święty wyraża też współczucie ofiarom zamachu w Egipcie.

Jak podaje Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej papież Franciszek towarzyszy modlitwą całemu narodowi indonezyjskiemu w obliczu ogromnej tragedii, jaka została spowodowana falą tsunami. Przekazuje też konkretną pomoc, włączając się w działania charytatywne całego Kościoła. Suma przekazana na rzecz poszkodowanych zostanie określona w najbliższych dniach.

Tsunami, które szczególnie dotknęło wyspy Jawa i Sumatra zmusiło do ewakuacji ponad 16 tys. osób oraz spowodowało śmierć 430. Prawie 1500 osób zostało rannych. Dane te nie są jeszcze ostateczne.

***

Watykański Sekretarz Stanu, kard. Pietro Parolin przesłał też w imieniu Papieża Franciszka telegram z wyrazami współczucia dla ofiar zamachu terrorystycznego, który miał miejsce w Gizie, w Egipcie.

Papież Franciszek wyraża ubolewanie z powodu tego bezsensownego i brutalnego czynu. Modli się za ofiary i ich rodziny, za rannych oraz za pracowników służb ratunkowych, którzy hojnie przyszli z pomocą. Papież wzywa Bożego błogosławieństwa dla Egiptu i jego mieszkańców.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama