Papieskie podziękowania dla prof. Viana

Pragnę wyrazić moją ogromną wdzięczność za miłość oraz zapał, jakie wkładałeś w wypełnienie tego ważnego zadania – napisał Papież w liście do prof. Giovanniego Marii Viana z okazji zakończenia misji kierowania watykańskim dziennikiem „L’Osservatore Romano”.

Franciszek podkreślił wielką kompetencję oraz profesjonalizm byłego redaktora naczelnego, które były połączone z wiernością nauczaniu Kościoła oraz osobistym zaangażowaniem chrześcijańskim. W szczególny sposób podziękował za cenną współpracę oraz stałą dyspozycyjność wykazywaną w aktywnym uczestniczeniu w podejmowanych reformach, szczególnie w dziedzinie komunikacji. Papież życzył prof. Vianowi wszelkiego dobra i pomyślności od Pana oraz zapewnił o modlitwie za niego i jego bliskich. Zapewnił także o swojej braterskiej bliskości i przekazał apostolskie błogosławieństwo.

Prof. Giovanni Vian podjął kierowanie watykańskim pismem na prośbę Papieża Benedykta XVI w 2007 r. Jest specjalistą z zakresu historii Kościoła oraz profesorem filologii patrystycznej. W grudniu papież mianował dyrektorem watykańskiego dziennika prof. Andreę Monda. 

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama