Jako chrześcijanie, a zarazem dyrektorzy i liderzy biznesu jesteście wezwani do wejścia wraz z Panem na drogę nawrócenia i świadectwa, powalając, by On inspirował i kierował rozwojem porządku społecznego we współczesnym świecie – napisał Papież w przesłaniu na 26. Światowy Kongres Międzynarodowej Chrześcijańskiej Unii Liderów Biznesu. Powstała ona przed ponad stu laty w Holandii jako zrzeszenie katolickich przedsiębiorców, rozszerzając z czasem swoją działalność na Belgię, Francję i inne kraje.
Franciszek wskazuje na znaczenie chrześcijańskiej refleksji nad biznesem w chwili, gdy następuje głęboka przemiana światowej gospodarki. Pośród bardzo złożonych przemian chrześcijańscy przedsiębiorcy znajdują się w bardzo trudnej sytuacji. Muszą bowiem dbać o innowacyjność w coraz bardziej konkurencyjnym świecie, a zarazem mieć na względzie dobro wspólne, godność człowieka i należyte wykorzystanie zasobów naturalnych.
W tym kontekście i mając na uwadze trudne decyzje, które muszą podejmować chrześcijańscy przedsiębiorcy, Franciszek przypomina im o trzech podstawach chrześcijańskiej nauki społecznej, które powinny być wyznacznikami ich działania. Są to centralne miejsce osoby ludzkiej, nadrzędne znaczenie dobra wspólnego oraz moralna wartość ludzkiej pracy.
Posługa musi być służbą ludziom, a nie jedynie chłodnym wypełnianiem prawa.
Dbajcie o relacje rodzinne, bo one są lekarstwem zarówno dla zdrowych, jak i chorych
Franciszek będzie pierwszym biskupem Rzymu składającym wizytę na tej francuskiej wyspie.
Od 2017 r. jest ona przyznawana również przedstawicielom świata kultury.
Ojciec Święty w liście z okazji 100-lecia erygowania archidiecezji katowickiej.
Przyboczna straż papieża uczestniczyła w tajnych operacjach, także podczas drugiej wojny światowej.
Droga naprzód zawsze jest szansą, w złych i dobrych czasach.