Beatyfikacja papieża w tym roku?

Powołując się na źródło „zbliżone do Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych”, agencja ANSA twierdzi, że wbrew obiegowym opiniom do beatyfikacji Jana Pawła II może dojść jeszcze w bieżącym roku.

Proces wcale nie uległ spowolnieniu, zauważa informator agencji, „uczciwie rzecz biorąc nie można więc powiedzieć”, że odbędzie się ona dopiero w przyszłym roku.

„Benedykt XVI powiedział, że sprawa Wojtyły miała mieć pierwszeństwo i tak się stało” - zapewnia źródło watykańskie. Dodaje, że w tej chwili nie ma żadnych podstaw, aby sądzić, że mogły wystąpić jakiekolwiek trudności, a wątpliwości, o jakich była mowa, „nie mają żadnej podstawy, ponieważ żadna z osób, które mają zweryfikować cud, nic nie wie o rzekomym pogorszeniu się stanu zdrowia zakonnicy”.

[S. Marie Simon-Pierre, uzdrowiona z choroby Parkinsona po modlitwie do Jana Pawła II, miała jakoby mieć nawrót choroby; pogłoski te zostały zdementowane przez władze kościelne, a sama zakonnica pokazała się na publicznym spotkaniu bez oznak choroby - KAI.]

„Tak się mówi przy okazji wszystkich spraw”, uspokaja rozmówca włoskiej agencji, podkreślając raz jeszcze, że „sprawa Jana Pawła II jest priorytetowa, jak tego sobie życzył papież i jak widać inne czekają znacznie dłużej, nawet jednak przy takim pierwszeństwie względy techniczne wymagają cierpliwości”.

Jednym słowem, brzmi zapewnienie źródła, wszystkie formalności mogłyby zostać dopełnione jeszcze w tym roku. Prawdziwe trudności wystąpią natomiast na pewno przy organizacji samej beatyfikacji, choćby ze względu na wielką liczbę jej uczestników, „nie będzie to przecież wydarzenie, które można przygotować z dnia na dzień”.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.