Beatyfikacja surfera?

Proces beatyfikacyjny Guido Schaffera, zwanego Surfującym Aniołem, rusza za zezwoleniem Stolicy Apostolskiej w Brazylii.

Schaffer utonął w 2009 r., surfując u wybrzeży Rio de Janeiro, kilka tygodni przed swymi święceniami kapłańskimi. Miał 34 lata.

Był synem lekarza, po święceniach zamierzał służyć jako kapłan i medyk członkom rdzennych plemion brazylijskich, współpracując z misjonarzami miłości, czyli męską gałęzią zakonu, założonego przez Matkę Teresę z Kalkuty. Wielu dało świadectwo jego wielkiej wiary i miłości do Boga i ludzi. Choć pochodził z zamożnej rodziny, nie był przywiązany do wartości materialnych.

Kto wie, czy nie zostanie on pierwszym surferem, wyniesionym na ołtarze.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.