Papieski apel o pokój w Jemenie

Papież Franciszek wstawił się za mieszkańcami Jemenu, dotkniętego największym w historii kryzysem humanitarnym.

Apelując o podjęcie rokowań pokojowych wyznał, że z niepokojem śledzi dramatyczny los mieszkańców tego kraju, „od lat wycieńczonych” trwającym tam konfliktem.

O dramacie Jemeńczyków Papież mówił po modlitwie Anioł Pański. Do wspólnoty międzynarodowej zaapelował, by nie szczędziła wysiłków na rzecz pilnego doprowadzenia stron konfliktu do stołu negocjacji, a zarazem zapobieżenia dalszemu pogorszeniu i tak już tragicznej sytuacji humanitarnej. Z pielgrzymami przybyłymi na plac św. Piotra Franciszek odmówił w intencji Jemenu modlitwę „Zdrowaś, Maryjo”.

Wojna domowa w Jemenie trwa już czwarty rok, co sprowokowało ogromny kryzys humanitarny. Los 22 mln Jemeńczyków w dużej mierze zależy od pomocy humanitarnej, tymczasem władze tego kraju znacząco ograniczają dostarczanie żywności i lekarstw z zagranicy.
 

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

    Sponsorowane

    Www.CzesciAuto24.PL