Papież: apel o modlitwę za katolików w Chinach

W czasie audiencji ogólnej Papież przypomniał, że 24 maja obchodzone jest święto Matki Bożej Wspomożenia Wiernych, która szczególnie czczona jest w sanktuarium w Szeszan w Chinach.

Wezwał też do modlitwy za tamtejszych katolików.

“Okoliczność ta zachęca nas do duchowego zjednoczenia ze wszystkimi katolikami żyjącymi w Chinach – powiedział Ojciec Święty. – Modlimy się za nich do Matki Bożej, aby mogli przeżywać swoją wiarą z wielkodusznością i pogodą ducha, aby mogli podejmować konkretne gesty braterstwa, zgody i pojednania, w pełnej komunii z Następcą Piotra. Najdrożsi uczniowie Pana w Chinach, Kościół powszechny modli się razem z wami i za was, abyście nawet pośród trudności mogli nadal powierzać się woli Bożej. Matka Boża nigdy nie przestanie wam pomagać i będzie was strzegła swoją macierzyńską miłością.”

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.