Caritas Polska u papieża

Przedstawiciele Caritas Polska wraz z młodzieżą syryjską wzięli udział w dwóch audiencjach u Ojca Świętego.

Poranna audiencja miała charakter prywatny. Delegacja wjechała na Plac Świętej Marty busem, tzw. Mobilną Ambasadą Niepodległej, promującą największe społeczne obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. W trakcie audiencji Dyrektor Caritas Polska ks. Marcin Iżycki przedstawił Papieżowi pracowników i wolontariuszy przybyłych do Watykanu, a następnie poprosił o błogosławieństwo projektu #Polacyna100, którego kulminacyjnym punktem będzie wielki finał na PGE Narodowym 26 sierpnia 2018 roku.

Przedstawiciele Caritas Polska przekazali Ojcu Świętemu flagę Polski otrzymana od Prezydenta RP. Ks. Marcin Iżycki w rozmowie z Ojcem Świętym poinformował o przeżywanych w naszym kraju obchodach związanych ze 100 -leciem odzyskania przez Polskę Niepodległości. Papież otrzymał też ikonę Madonny z Dzieciątkiem jako dar mieszkańców Syrii. Zapadającym w pamięć momentem była chwila, kiedy jeden z Syryjczyków przybyłych do Ojca Świętego, przeżywający spotkanie, zapomniał wcześniej przygotowanego tekstu w języku hiszpańskim. Papież Franciszek chcąc rozładować atmosferę i wspomóc członka delegacji w dokończeniu sentencji zapytał go, gdzie studiował język hiszpański.

 

Ojciec Święty pobłogosławił także nowemu projektowi Young Caritas, który ma na celu aktywizacje młodych ludzi do działań na rzecz ubogich i ich formację duchową. Ojciec Święty skierował do młodych wolontariuszy pozdrowienia. Wszyscy członkowie ekipy busa otrzymali od Papieża różance, a całe spotkanie zostało uwieńczone wspólnym zdjęciem m. im. w Papa Mobile. Reprezentacja Caritas Polska złożyła także kwiaty i oddała hołd Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II.

Po porannej audiencji załoga busa udała się na audiencję generalną na Plac Świętego Piotra. Do Polaków papież powiedział:

„Pozdrawiam serdecznie Polaków, a szczególnie delegację Caritas Polska wraz z młodzieżą z Syrii, przybyłych do Rzymu specjalnym busem, mobilną ambasadą Young Caritas, którzy inicjują kampanię uwrażliwienia społeczeństwa na problemy ludzi najbiedniejszych, promują wolontariat młodzieży, akcję informacyjną i pomoc dla ofiar prześladowań w Syrii. Duchowym znakiem projektu Bus Young Caritas będzie peregrynacja Obrazu Matki Bożej z Aleppo. W nabożeństwach majowych zawierzajcie Maryi, Królowej Polski, sprawy całego Kościoła, Ojczyzny i waszych rodzin. Proście o pokój na świecie, a zwłaszcza na Bliskim Wschodzie. Z serca wam błogosławię.” 

Bus wyjedzie do Polski w w celu dalszej promocji projektu #PolacyNa100.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOŚCIÓŁ

Reklama

Reklama