Wytrwale siejcie nadzieję

Papież w wideoprzesłaniu do młodych Argentyńczyków.

Nigdy się nie poddawajcie i nie dajcie się zwyciężyć prorokom nieszczęścia. Wytrwale siejcie nadzieję dowodząc, że nawet tam, gdzie było zniszczenie można na nowo budować” – z tym apelem Papież Franciszek zwrócił się do młodych Argentyńczyków. Zebrali się oni w narodowym sanktuarium maryjnym w Luján, by świętować jubileusz Wielkiej Rodziny Domu Chrystusa. Od dziesięciu lat ruch ten niesie pomoc młodzieży znajdującej się w trudnej sytuacji społecznej oraz walczącej z różnorakimi uzależnieniami.

Franciszek zachęcił członków ruchu, by nadal kontynuowali prowadzone przez siebie dzieło i pomagali młodym ludziom odzyskać ich przyszłość. „Tajemnicą waszych domów jest to, że tam gdzie są problemy, wy otwieracie drzwi konkretnych rozwiązań, tam gdzie było jedynie ziarno zniszczenia siejecie nadzieję i życie” – mówił Papież.

Argentyńczyków zrzeszonych w Wielkiej Rodzinie Domu Chrystusa nazwał siewcami, ponieważ, jak podkreślił, każdy kto w tych domach przebywa, uczy się patrzeć w przyszłość z nową nadzieją. W swym krótkim wideoprzesłaniu, nagranym telefonem komórkowym, Ojciec Święty zaznaczył, że działanie Domów Chrystusa jest wielkim wkładem w budowanie lepszej przyszłości argentyńskiego społeczeństwa.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.