Plan papieskiej podróży na Maltę

Pielgrzymka na Maltę będzie 14 zagraniczną podróżą apostolską Benedykta XVI. Trzeci raz następca świętego Piotra odwiedzi ten śródziemnomorski archipelag. Jan Paweł II był tam dwa razy w 1990 i 2001 roku.

17 kwietnia, po spotkaniu z władzami państwowymi, papież odwiedzi Rabat i Grotę świętego Pawła. W niedzielny poranek 18 kwietnia, odprawi Mszę świętą w mieście Floriana. Po południu Benedykt XVI spotka się z maltańską młodzieżą w La Valetcie, po czym ruszy w drogę powrotną do Rzymu.

W liście wysłanym do prezydenta Georga Abeli, Benedykt XVI podziękował za zaproszenie do kraju i podkreślił, że ta wizyta będzie okazją do refleksji nad pogłębieniem wiary chrześcijańskiej.

Maltę zamieszkuje w przybliżeniu 410 000 osób, z których 98 procent stanowią katolicy. Kraj uzyskał niepodległość w 1964, wyzwalając się spod panowania brytyjskiego. 1 maja 2004 roku dołączył do struktur Unii Europejskiej.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.