Franciszek: Postarza nie wiek, ale grzech

W obchodzoną w piątek uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny papież Franciszek powiedział podczas spotkania z wiernymi, że postarza nie wiek, ale grzech, bo sprawia, że serce ulega "sklerozie".

Zwracając się do tysięcy wiernych zebranych na południowej modlitwie Anioł Pański na placu Świętego Piotra papież mówił, że Maryja jest pełna łaski i "obecności Boga".

"Nie ma w niej miejsca na grzech. To rzecz nadzwyczajna, ponieważ cały świat jest niestety skażony przez zło" - podkreślił Franciszek. "Każdy z nas zaglądając wewnątrz widzi ciemne strony. Także najwięksi święci byli grzesznikami" - zauważył.

Jak ocenił papież, także najpiękniejsze rzeczy są "dotknięte przez zło". "Wszystko oprócz Maryi" - dodał. "Jest ona jedyną zawsze zieloną oazą ludzkości" - wskazał Franciszek.

"Za każdym razem, kiedy uznajemy, że jest ona pełna łaski, czynimy jej największy komplement, ten sam, co Bóg. To piękny komplement dla kobiety, kiedy mówi się grzecznie, że młodo wygląda" - mówił papież.

Jak wyjaśnił wiernym, "gdy mówmy Maryi, że jest łaski pełna, w pewnym sensie mówimy także to, w wyższym wymiarze". "Uznajemy, że jest ona zawsze młoda, bo nigdy nie postarzała się przez grzech" - dodał Franciszek.

"Jest tylko jedna rzecz, która naprawdę postarza; nie wiek, ale grzech. Grzech postarza, bo sprawia, że serce ulega sklerozie. Zamyka je, czyni je obojętnym, sprawia, że przekwita" - powiedział papież.

Franciszek zapowiedział, że po południu uda się zgodnie z tradycją na Plac Hiszpański w Rzymie, by modlić się przed figurą Matki Bożej.

«« | « | 1 | » | »»
  • mee...
    08.12.2017 14:06
    Gdy Duch Boga prowadzi do stop Chrystusa i gdy po powrocie do ciala czy ciagle jestesmy w niebie...czy Apostolowie ciagle byli pod wplywem Ducha czy Duch przychodzil i odchodzil...tak tez jest i z Maryja, Maryja potrzebowala pomocy Ducha Bozego, a wiec samego Boga. Bog Maryji blogoslawil, bo miala porodzic Boga Syna, Maryja byla jedyna wsrod niewiast, ktore zostala wybrana przez Boga by porodzila Syna Czlowieka coz to za zaszczyt niepowtarzalny - dlaczego Bog wybral Maryje tego nie wiemy, ale wiadomo napewno, ze nie byla to zasluga Maryji. Bog stworzyl ziemie, niebo ze sloncem, ksiezycem...gwiazdami, wiec czemu nie skladamy chwaly ziemi, sloncu...ksiezycowi, a skladamy chwale i schylamy glowy przed Stworzycielem przyczyna wszelkiego Dobra...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.