Agca ujawni tajemnicę?

Turecki zamachowiec Ali Agca, który strzelał do Jana Pawła II, po raz kolejny zapowiedział ujawnienie całej prawdy na temat tego zamachu. Słowa Agcy przytacza we wtorek włoskie "Il Giornale" za wywiadem, jakiego udzielił on rzymskiej korespondentce tureckiego dziennika "Sabah".

Agca, który 18 stycznia wyszedł z więzienia w Ankarze po odbyciu kary za zabójstwo tureckiego dziennikarza, oświadczył, odnosząc się do zamachu na papieża Polaka: "To wcale nie jest skomplikowane, jak sobie możecie wyobrazić, to sprawa znacznie prostsza".

"Opowiem to w całości. Dali 8 milionów dolarów Hillary Clinton za jej wspomnienia. Rzeczy, które ja wiem, mogłyby wstrząsnąć światem. Chcę napisać książkę i zarobić dużo pieniędzy" - stwierdził Ali Agca.

W tym samym wywiadzie zamachowiec zdementował doniesienia tureckich mediów, które poruszyły także opinię publiczną we Włoszech, jakoby miał wystąpić w tureckiej edycji "Tańca z gwiazdami". (PAP)

sw/ ro/

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.