Potrzeba ludzi nadziei i wiary

Papieskie przesłanie z okazji Jubileuszu 300-lecia odnalezienia wizerunku Matki Bożej z Aparecidy.

„Współczesna Brazylia potrzebuje mężczyzn i kobiet, którzy pełni nadziei i silni w wierze, będą świadkami tego, że miłość, wyrażona w solidarności i w dzieleniu się, jest mocniejsza i jaśniejsza od ciemności egoizmu i korupcji” – powiedział Papież w przesłaniu z okazji Jubileuszu 300-lecia odnalezienia wizerunku  Matki Bożej z Aparecidy. Podreślił, że właśnie tam, w sanktuarium Matki Bożej uczymy się, jak nie tracić nadziei, jak pozwolić zaskakiwać się Panu Bogu i jak żyć radością.

„Nadzieja – drogi narodzie brazylijski – to cnota, która musi przenikać serca wierzących, przede wszystkim wtedy, gdy piętrzą się wokół nas sytuacje pełne rozpaczy, które chcą nas zniechęcić. Nie dajcie się zwyciężyć przygnębieniu, nie dajcie się zwyciężyć przygnębieniu! Pokładajcie ufność w Panu, we wstawiennictwo Matki Bożej z Aparecidy. W tym sanktuarium i w każdym pobożnym, maryjnym  sercu możemy dotknąć nadziei, która uwidacznia się w przeżyciach duchowych, w hojności, solidarności, wytrwałości, braterstwie, radości, w tych wartościach, które swe najgłębsze korzenie znajdują w wierze chrześcijańskiej” – powiedział Ojciec Święty.

Franciszek zachęcił Brazylijczyków także do radości, aby dotarła ona w każdy zakątek tego kraju, szczególnie na peryferie geograficzne, społeczne i egzystencjalne, szczególnie tam, gdzie ludzie są spragnieni choćby kropli nadziei.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.