W zawodach uczestniczą inwalidzi wojskowi z 17 krajów.
Ojciec Święty skierował przesłanie na rozpoczynające się dzisiaj w Toronto zawody Invictus Games. Uczestniczą w nich inwalidzi wojskowi z 17 krajów, w sumie 550 zawodników, którzy przez najbliższy tydzień będą rywalizować w 12 dyscyplinach sportu.
W skierowanym do nich przesłaniu Ojciec Święty zachęca ich, by dali światu świadectwo niezłomności ludzkiego ducha, który dzięki łasce Bożej jest w stanie stawić czoło wszelkim wyzwaniom z odwagą i determinacją. Papież modli się również, by te zawody przyczyniły się do owocnego spotkania między narodami, kulturami i religiami, stanowiąc konkretny znak jedności rodziny ludzkiej i godności każdego życia.
Międzynarodowe zawody weteranów wojskowych są organizowane od 2014 r. Ich pomysłodawcą jest książe Henryk z Walii. Po raz pierwszy odbyły się w Londynie.
Nie w zgiełku, „ale w ciszy oczekiwania przenikniętego miłością”.
Sytuacja jest bardzo napięta, bardzo, bardzo - powiedział Ojciec Święty.
Papież we wtorek rano przyjął na audiencji patriarchę Ormian.
Papież, w obecności tysięcy wiernych, podkreślił znaczenie święta Podwyższenia Krzyża Świętego.
Informacje podał sam ambasador Burch po zakończeniu audiencji w Watykanie.