Bp Botero: Kościół pomaga w dialogu

Jednym z wielkich problemów, przed którymi stoi Kościół w Kolumbii i tamtejsze społeczeństwo, jest handel narkotykami i towarzysząca mu przemoc. W czasie pielgrzymki do tego kraju (w sobotę 9.09.) Papież odwiedzi Medellín, miasto, gdzie proceder ten przybiera szczególne rozmiary.

W czasie pielgrzymki do tego kraju Papież odwiedzi Medellín, miasto, gdzie proceder ten przybiera szczególne rozmiary. W wywiadzie udzielonym Radiu Watykańskiemu biskup pomocniczy tamtejszej diecezji Elkin Fernando Álvarez Botero mówił o wkładzie Kościoła w zwalczanie tej plagi.

„Czynimy to przede wszystkim przez działania podejmowane w parafiach. W dzielnicach, gdzie koncentruje się związana z handlem narkotykami przemoc, obecne jest poprzez różne programy prowadzące do pojednania, szczególnie wśród młodych, duszpasterstwo społeczne. Jego praca kieruje się szczególnie do młodych, którzy są w tej sytuacji najbardziej narażeni. Kościół nade wszystko pomaga w nawiązaniu dialogu, proponując inny styl życia, który jest dla nich lepszy. Na przykład w niektórych parafiach proboszcz może zwołać młodych, którzy należą do walczących ze sobą grup, aby zachęcić ich do dialogu i do nie używania przemocy. Na tym polu mamy wiele doświadczeń, organizując spotkania między grupami, które przez długi czas się zwalczały: Kościół ułatwia właśnie taki dialog”.

Bp Botero mówił także o działalności tamtejszego Kościoła na rzecz dzieci i młodzieży znajdujących się w trudnych sytuacjach. Między innymi prowadzony jest dom dla dzieci, które nie mają dachu nad głową, gdzie daje się im dobre wychowanie ogólnoludzkie i chrześcijańskie. Dzięki temu odciąga się je od wchodzenia w grupy przestępcze, a kieruje w stronę miłości i pojednania.

«« | « | 1 | » | »»
  • Gość
    08.09.2017 10:21
    "Na przykład w niektórych parafiach proboszcz może zwołać młodych, którzy należą do walczących ze sobą grup, aby zachęcić ich do dialogu i do nie używania przemocy. " Moja rada jest inna, niech ksiądz proboszcz zamknie się na plebanii, uratuje mu to życie.
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.