Imigranci i bezdomni nadal okupują rzymską bazylikę

O. Angelo Stoia - proboszcz bazyliki Dwunastu Apostołów w centrum Rzymu, na której terenie od blisko miesiąca przebywa około stu imigrantów i włoskich bezdomnych - zaprosił do siebie reżysera Ermanno Olmiego, który ostatnio przedstawił dokumentalny film o kardynale Carlo Marii Martinim. 86-letni twórca jest chory i kościół odwiedzi w najbliższych dniach jego córka.

Proboszcz bazyliki, znajdującej się w pobliżu Placu Weneckiego, ujawnił treść listu, skierowanego do sędziwego reżysera. Informuje go, że „od 10 sierpnia w atrium naszej bazyliki przebywa około stu osób eksmitowanych, są wśród nich kobiety i dzieci. Rozbili oni namioty tam, gdzie niegdyś zatrzymywali się pielgrzymi, przybywający z daleka, by oddać cześć apostołom Filipowi i Jakubowi, i gotowi byli wejść do kościoła o świcie. Pielgrzymi czekają na świt jak straże”.

Włoski franciszkanin przyznaje, iż nie wie, „jak się zakończy ta historia”. „Wiem jedynie, że obecnie przestrzeń ta jest miejscem, w którym przebywają chrześcijanie, muzułmanie, zakonnicy i niewierzący, patrycjusze i imigranci. Ktoś prosił mnie o uchronienie miejsc świętych przed profanacją, chociaż chodzi o atrium a nie samą bazylikę" - poinformował zakonnik.

Odpowiadając na te uwagi, wyjaśnił, iż "jako pasterz tej wspólnoty i strażnik tego miejsca dopiero teraz widzę jaśniejący w nim znak Balaama [proroka z Mezopotamii, którego Balak, król Moabu, poprosił, by przeklął Izraelitów w czasie ich wędrówki po pustyni, czego nie uczynił, pobłogosławił im natomiast trzy razy] i wypełnienie się intencji wykutej w kamieniu przez Jana III, aby udzielić schronienia potrzebującym”.

«« | « | 1 | » | »»
 • dargut
  06.09.2017 19:19
  W bazylice ci ludzie mają nieludzkie warunki! Należałoby ich przenieść do bardziej komfortowego lokum, np.Domu Św.Marty, gdzie są wygodne pokoje hotelowe z łazienkami i dyskretną obsługą. Papież mógłby wrócić do pałacu papieskiego. Wiemy, że w swej skromności tego nie chce, ale niech potraktuje to jako umartwienie, dla dobra dialogu i pokoju.
 • Gość
  07.09.2017 07:19
  A komentarze polskich katolikow jak zwykle pelne milosci. Obyscie wy nigdy nie byli zdani na niczyja laske czy nielaske. Pytacie sie kiedykolwiek, co Pan Jezus by zrobil w takiej sytuacji?
 • ABC
  07.09.2017 13:00
  Dlaczego muzułmanie okupują bazylikę rzymską? Powinni okupować meczet rzymski!
 • Megi
  09.09.2017 10:25
  Biedni imigranci NIE emigrują do Europy, bo ich na to nie stać.....a ci finansowani przez Emiraty w celu rozwalenia od środka siedliska niewiernych wyznawców Chrystusa, zgodnie ze znakiem ich wiary półksiężyca, są jak on ZMIENNI.., są biedakami, uchodźcami i bez dachu nad głową bezdomnymi, ale do czasu bo zgodnie z nauką Koranu, mogą plądrować, rabować i zajmować domy pod jednym warunkiem, że jest to własność niewiernych.....dlatego nie koczują pod meczetami i muzułmańskimi domami, bo za plądrowanie , okradanie i przywłaszczanie dóbr dzieci allaha w najlepszym wypadku grozi ucięcie ręki, lub obcięcie dłoni.....W przeszłości Europę nawiedzały epidemie, dziesiątkowały przez dżumę, cholerę i inne zakaźne choroby spoleczeństwa dotknięte zarazą...Dzisiaj zaraza bardziej wyrafinowana, nie zabija ciała, tylko duszę w sutelny sposób infekuje, przez ogłupianie i otumanianie diabelskim ekumenizmem, relatywizmem, subiektywizmem zgodnie oczywiście z miłością i czułością duszpasterskiego towarzyszenia , na drodze teologii wolności BEZ konieczności NAWRÓCENIA i ZYCIA w PRAWDZIE, którą jest Jezus Chrystus
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.