Zrozumienie i dialog

Kard. Parolin o swojej wizycie w Rosji.

„Jadę do Rosji jako współpracownik Papieża, czyli kogoś, kto pragnie budować mosty, by na świecie posuwać naprzód zdolność porozumienia, zrozumienia i dialogu. Chodzi o tworzenie klimatu i środowiska sprawiedliwości i pokoju”. Mówi o tym kard. Pietro Parolin w specjalnym programie „Franciszek, Papież dialogu” przygotowanym przez włoską telewizję RAI. Zostanie on wyemitowany jutro (19 lipca) w związku z planowaną na przyszły miesiąc wizytą watykańskiego sekretarza stanu w Rosji.

„Dam się prowadzić Duchowi – wyznaje kard. Parolin i dodaje: – Budowanie mostów w przypadku Rosji oznacza kultywowanie bilateralnych relacji, które już istnieją i dotyczą działalności Kościoła katolickiego oraz dialogu z Cerkwią prawosławną. Ale nie sposób pominąć kontekstu międzynarodowego i aktywnej obecności Rosji, jak sprawa Bliskiego Wschodu i Syrii czy Ukrainy, gdzie byłem w zeszłym roku”.

Sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej omawia także zadania watykańskiej dyplomacji. Zwraca uwagę, że potrzebny jest tu realizm dotyczący obecności dobra i zła w świecie, wobec których konieczne są działania na rzecz pokoju, sprawiedliwości i rozwoju. „Papieżowi zależy na otwarciu nowych szlaków braterstwa – stwierdza kard. Parolin. – Trzeba docierać do serc ludzkich, także tych, które nie chcą otworzyć się na przesłanie Ewangelii”.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOŚCIÓŁ, ROSJA

Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.