Merkel o spotkaniu z Franciszkiem

Kanclerz Niemiec Angela Merkel powiedziała w sobotę po audiencji u papieża Franciszka w Watykanie, że w czasie tego spotkania panowała zgoda co do konieczności "obalenia murów". Dodała, że papież złożył kondolencje po śmierci byłego kanclerza Hemuta Kohla.

Po trwającej około 40 minut audiencji Merkel poinformowała, że rozmawiała z Franciszkiem także o różnorodności społeczeństwa, znaczeniu traktatów międzynarodowych i o potrzebie większego zaangażowania na rzecz Afryki. Dodała, że poruszała z papieżem również sprawę szczytu G20, który odbędzie się w lipcu w Hamburgu.

Niemiecka kanclerz, która była w minionych dniach w Argentynie, przywiozła papieżowi słodycze z jego ojczyzny, m.in. jego ulubiony krem dulce de leche i herbatniki. Podarowała też płyty CD z muzyką Ludwiga van Beethovena.

Franciszek wręczył Merkel egzemplarze swej ekologicznej encykliki "Laudato si'" i adhortacji apostolskich oraz pamiątkową płaskorzeźbę, przedstawiającą drzewo oliwne, symbol pokoju.

Po spotkaniu z papieżem szefowa niemieckiego rządu rozmawiała z watykańskim sekretarzem stanu kardynałem Pietro Parolinem.

 

«« | « | 1 | » | »»
 • Gość
  17.06.2017 22:48
  Czy byla tez rozmowa o tym jak przeniesc Afryke do Europy, jak przyjmowac z miłoscia islam?
 • zielar
  18.06.2017 01:19
  Można się wyzłośliwiać na wszystkie sposoby. I tak wiadomo, że zgoda co do konieczności "obalenia murów" pomiędzy Papieżem Franciszkiem a Angelą Merkel oznacza akceptację przez Papieża tego co Merkel dla uchodźców czyni. A nie jakieś tam gadanie, że polityka "multi-kulti" się nie sprawdziła. U nas zdecydowanie zbyt dużo ludzi ginie rocznie w wypadkach samo
 • zielar
  18.06.2017 01:19
  U nas zdecydowanie zbyt dużo ludzi ginie w wypadkach samochodowych.
 • zielar
  18.06.2017 01:20
  To może skończmy z komunikacją samochodową bo się nie sprawdziła....
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.