Kard. Re: Nie ma żadnej "czwartej tajemnicy fatimskiej"

Nie ma żadnej „czwartej tajemnicy fatimskiej” - zapewnił kard. Giovanni Battista Re, emerytowany prefekt Kongregacji ds. Biskupów. Na dwa dni przed wizytą Franciszka w portugalskim sanktuarium maryjnym z okazji setnej rocznicy pierwszego objawienia powrócił on do tematu, który nie przestaje pojawiać się w mediach od 2000 roku, gdy Jan Paweł II wyraził zgodę na ujawnienie tzw. trzeciej tajemnicy.

"Nie ma sensu sensu nawet przypominać, że zagubili się ci wszyscy, którzy twierdzą, że nie wszystko zostało ujawnione. Nieprawda. Wszystko zostało opublikowane” - stwierdził włoski emerytowany kardynał kurialny w artykule napisanym dla dziennika włoskich biskupów „Avvenire”.

Na potwierdzenie swoich słów przypomniał, że w roku 1960, "gdy ówczesna Kongregacja Świętego Oficjum przekazała Janowi XXIII zaplombowany plik zawierający pisma siostry Łucji, papież otworzył kopertę w obecności swego spowiednika i substytuta Sekretariatu Stanu, którym był wtedy prałat Angelo Dell'Acqua". "I to właśnie on, poza tym, że dla wygody papieża kazał przygotować włoski przekład dokumentów, schował pod kluczem kopię całości. Mogę zaświadczyć, że to, co ogłosiła w 2000 roku Kongregacja Nauki Wiary, zgadza się dokładnie z tym, co prałat Dell'Acqua zachował w odpisie” - napisał kard. Re.

«« | « | 1 | » | »»
 • Gość
  11.05.2017 09:34
  W przeciągu kilku dni kolejne zaprzeczenie co do istnienia nieujawnionej części Trzeciej Tajemnicy Fatimskiej. Ciekawe i daje do myślenia.
 • Gość
  11.05.2017 11:23
  Do tej pory nikt nie potrafił sensownie wyjaśnić dlaczego zwlekano z ujawnieniem trzeciej tajemnicy aż 40 lat? Miała być podana do publicznej wiadomości w roku 1960 - takie było życzenie Matki Bożej. Nie zrobiono tego, niby ze względu na powagę treści przesłania. Ale to, co ujawniono w 2000 roku nie jest wcale takie niezwykłe, ani przerażające, żeby wymagało tak długiego czasu czekania i sprzeciwienia się przez papieży J23, P6 woli samej Matki Bożej! . Sam fakt (zwlekania) sugeruje, że to, co opublikowano nie jest całą tajemnicą.
 • Gość
  11.05.2017 13:15
  Gościu z 12 : 50 co do meritum sprawy wypowiada się właśnie KK oraz już dawno wypowiedział się k. J. Ratzinger późniejszy Papież Benedykt. Powstaje pytanie czy zarzucasz KK oraz Benedyktowi i innym KŁAMSTWO? Miej odwagę cywilną i się jasno określ zamiast plotkować jak baba w maglu.
 • katolik
  11.05.2017 13:55
  Kłamcom nie wierzę. Nie znamy słów Matki Bożej z III Tajemnicy Fatimskiej.
Dyskusja zakończona.

Autopromocja