"W Fatimie zawierzę Matce Bożej losy ludzkości"

Papież Franciszek powiedział podczas audiencji generalnej, że w Fatimie, gdzie będzie w piątek i w sobotę na uroczystościach z okazji stulecia objawień maryjnych, zawierzy Matce Bożej losy ludzkości. Poprosił, by duchowo przyłączyć się do jego pielgrzymki.

Zwracając się w czasie środowej audiencji na placu Świętego Piotra do pielgrzymów z Portugalii, Franciszek mówił: "Udaję się jako pielgrzym do Fatimy, by zawierzyć Matce Bożej doczesne i wieczne losy ludzkości i prosić o błogosławieństwo Niebios na jej drogach".

"Proszę wszystkich, by przyłączyli się do mnie jako pielgrzymi nadziei i pokoju; niech wasze ręce złożone do modlitwy wciąż wspierają moje dłonie" - wzywał papież.

Polakom powiedział: "W poniedziałek obchodziliście w waszej Ojczyźnie uroczystość świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Wzorem Dobrego Pasterza, broniąc wartości ewangelicznych i ładu moralnego, oddał swoje życie za owce, przelał krew męczeńską".

"Niech jego przykład - zachęcał Franciszek - będzie zachętą dla nas wszystkich, byśmy w każdej sytuacji życia potrafili dochować wierności Chrystusowi, Krzyżowi i Ewangelii. Polecając waszej modlitwie moją, bliską już, pielgrzymkę do Fatimy, z serca wam błogosławię".

W kolejnej katechezie na temat chrześcijańskiej nadziei papież mówił o Maryi wskazując, że jest "matką nadziei". Kreśląc rys psychologiczny wskazywał, że jest kobietą, która "nie ulega przygnębieniu w obliczu niepewności jutra, zwłaszcza gdy wiele spraw się nie układa". Matka Boża "nie jest kobietą, która gwałtownie protestuje, która pomstuje na losy życia, często ukazujące wrogie oblicze". Maryja słucha - zaznaczył Franciszek.

Podkreślał, że uczy przeżywania obecności Boga, gdy zło świata zdaje się go przesłaniać. Wyraził przekonanie, że Maryja jest jak wiele "matek naszych czasów, odważnych do ostateczności".

Podczas audiencji papież pozdrowił też obecną na niej delegację młodych kapłanów prawosławnych z Patriarchatu Moskiewskiego, którzy są gośćmi Papieskiej Rady ds. Krzewienia Jedności Chrześcijan. "Niech Bóg Wszechmogący za wstawiennictwem Matki Bożej błogosławi wasz kraj i zaangażowanie rosyjskiego Kościoła Prawosławnego na rzecz dialogu między religiami i dobra wspólnego" - apelował papież.

«« | « | 1 | » | »»
 • Piotr
  10.05.2017 15:13
  Tu każdy może sprawdzić, czy Jan Paweł II wspomniał o Rosji w 1984 roku:

  http://www.sekretariatfatimski.pl/jan-pawe-ii-i-fatima/63-akt-powicenia-niepokalanemu-sercu-maryi-1984
 • Gość
  10.05.2017 15:23
  Nasz Jan Paweł II nie zrobił tego ściśle?Był oddany całym sobą Maryi i zawierzył Rosję tak jak Maryja prosiła w objawienia Fatimskich.Cóż więcej?Maryja zna nasze myśli i intencje serca.
 • MichałObrębski
  10.05.2017 17:19
  Do: Kawon i Gość 14:57 - 15:23
  Jan Paweł Drugi dokonał poświęcenia Rosji najbardziej dyplomatycznie, jak się wtedy dało. Komunizm panował w połowie Europy i trwała zimna wojna. Dziś sytuacja jest inna, ale Rosja - taka sama jak wtedy.
  Dlatego ponowne "pełne" poświęcenie Rosji byłoby wskazane. Kto nie wierzy, niech zapyta np. Ukraińców.
  Pozdrawiam,
  Michał Obrębski
 • Gość
  11.05.2017 15:18
  Mowa o Fatimie a obrazek Matki Bożej Róży Duchowej...
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.