Program wizyty papieża Benedykta XVI na Jasnej Górze

Jak poinformował o. Piotr Polek, podprzeor Jasnej Góry, papież Benedykt XVI przybędzie do Częstochowy o godz. 17.30, w piątek dnia 26 maja 2006 r.

26 maja 2006 roku Częstochowa bedzie gościć Ojca Świętego Benedykta XVI. Ojciec Święty Jan Paweł II jako papież pielgrzymował na Jasną Górę sześciokrotnie. Kardynał Joseph Ratzinger - obecny papież - odwiedził Częstochowę już dwukrotnie: w 1980 i 2002 roku.

Piątek, 26 maja 2006 roku

08.45 - 15.45
- Przylot do Polski. Pobyt w Warszawie.
16.00 - Wylot śmigłowców z Lotniska na Okęciu do Częstochowy.
17.15 - Przylot na lądowisko w Częstochowie. Przejazd samochodem z lądowiska do klasztoru na Jasnej Górze.
17.30 - WIZYTA W SANKTUARIUM NA JASNEJ GÓRZE. SPOTKANIE Z ZAKONNIKAMI, ZAKONNICAMI, SEMINARZYSTAMI ORAZ PRZEDSTAWICIELAMI RUCHÓW KATOLICKICH I ŻYCIA. KONSEKROWANEGO. Przemówienie Ojca Świętego.

Przebieg wydarzeń mających miejsce w Kaplicy wszyscy wierni zgromadzeni na placu pod jasnogórskim Szczytem będą mogli w tym samym czasie bezpośrednio oglądać na dużych telebimach umieszczonych ponad placem, na wałach klasztoru oraz w Alei Sienkiewicza.

19.00 - Przejazd samochodem z Klasztoru na Jasnej Górze na lądowisko w Częstochowie.
19.15 - Odlot śmigłowca z lądowiska w Częstochowie do Krakowa.

Komunikat Archidiecezjalnego Komitetu
ds. Pielgrzymki
Ojca Świętego Benedykta XVI do Częstochowy


Już wkrótce Ojciec Święty Benedykt XVI przybędzie z apostolską wizytą do naszej Ojczyzny. W programie papieskiej pielgrzymki jest również Częstochowa z Sanktuarium Jasnogórskim. W związku z pobytem Ojca Świętego na Jasnej Górze Archidiecezjalny Komitet Organizacyjny pragnie przekazać następujące informacje:

1. Pobyt Benedykta XVI na Jasnej Górze
Papież Benedykt XVI przybędzie na Jasną Górę w piątek, 26 maja br., o godz. 17.30. Po krótkiej prywatnej modlitwie w cudownej kaplicy uda się na Szczyt Jasnogórski, by przewodniczyć nabożeństwu majowemu. Podczas nabożeństwa Ojciec Święty wygłosi przemówienie do zebranych wiernych.

2. Modlitewne przygotowanie
Od samego rana dnia 26 maja br. wierni, zebrani na placu przed Szczytem Jasnogórskim będą mogli uczestniczyć w modlitewnym czuwaniu, które potrwa aż do momentu przyjazdu Ojca Świętego. Na modlitewne przygotowanie złoży się m.in.:
o godz. 10.00 nabożeństwo pokutne z możliwością spowiedzi
o godz. 15.00 uroczysta msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem kard. Henryka Gulbinowicza. Homilię wygłosi bp Andrzej Suski.
Uczestnictwo w koncelebrze o godz. 15.00

3. Uczestnictwo w koncelebrze o godz. 15.00
Mszę św. o godz. 15.00 koncelebrują tylko księża biskupi i prezbiterzy obecni na podium (a więc posiadający identyfikatory do strefy „O”). Księża przywożą ze sobą albę i białą stułę. Nie ma możliwości koncelebrowania na placu przed Szczytem. Księża spoza Archidiecezji Częstochowskiej mogą odprawić mszę św. (do godz. 13.00) w jednym z dwóch kościołów w pobliżu Jasnej Góry:
- kościół seminaryjny – ul. Św. Barbary 41
- kościół p.w. św. Barbary – ul. Św. Barbary 51
Wejście na plac pod Szczytem i do Klasztoru Jasnogórskiego

4. Dojazd i parkowanie
Przybywających na spotkanie z Ojcem Świętym w Częstochowie zachęcamy do korzystania z transportu kolejowego i autobusowego. Kierujący autokarami i samochodami udającymi się na Jasną Górę powinni za przednią szybą umieścić białą kartkę formatu A-4 , co w znacznym stopniu ułatwi Policji i służbom miejskim kierowanie na wyznaczone parkingi. Organizatorzy nie przewidują żadnych kart parkingowych. Kierowcy i pasażerowie pojazdów powinni spisać nr rej. pojazdu i nazwę ulicy, na której jest zaparkowany ich samochód lub autokar.

5. Wejście na plac przed Szczytem i do Klasztoru
Na placu przed Szczytem nie będzie sektorów (z wyjątkiem sektora dla niepełnosprawnych). Dlatego wstęp na plac jest wolny. Natomiast wejście do strefy „0” – za okazaniem identyfikatora - możliwe będzie od godz. 12.00, w piątek.

Po nabożeństwie na Jasnej Górze Ojciec Święty uda się na lądowisko i śmigłowcem odleci do Krakowa.
Wszyscy pielgrzymi przybyli na spotkanie z Papieżem do Częstochowy i zgromadzeni na placu przed Szczytem będą mogli nadal uczestniczyć we wspólnej modlitwie: Różańca św., Apelu Jasnogórskiego o godz. 21.00 oraz całonocnego czuwania połączonego z Mszą św. odprawioną o północy.
Ze względów bezpieczeństwa w dniu 26 maja wejście w bramy Sanktuarium Jasnogórskiego i do Kaplicy Cudownego Obrazu dla wszystkich pragnących tego pątników, stanie się możliwe po około 2 godzinach od wylotu papieża z Częstochowy.

Serdecznie zapraszamy do Częstochowy.

bp Jan Wątroba
Przewodniczący
Archidiecezjalnego Komitetu
do Spraw Pielgrzymki Benedykta XVI
«« | « | 1 | » | »»

aktualna ocena |   |
głosujących |   |
Pobieranie.. Ocena | bardzo słabe | słabe | średnie | dobre | super |

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg