Sosnowiec: Obchody 10. rocznicy wizyty Jana Pawła II

Msza św. transmitowana przez jedną z telewizji satelitarnych, świadectwo Wandy Półtawskiej, koncerty dwóch znanych zespołów chrześcijańskich, prezentacja ruchów i stowarzyszeń - to tylko niektóre wydarzenia, jakie złożą się na obchody dziesiątej rocznicy wizyty Jana Pawła II w Sosnowcu. Jutro, 14 czerwca, od godz. 15.30 wierni modlić się też będą o beatyfikację Papieża Polaka.

Uroczystości rocznicowe rozpocznie Bieg Uliczny trasą, którą 14 czerwca 1999 roku przejechał w Sosnowcu Jan Paweł II. W pielgrzymce na Plac Papieski wyruszą też wierni z parafii św. Joachima, niosąc figurę ukoronowaną przez Papieża. W miejscu spotkania Ojca św. z wiernymi rozłożonych zostanie kilkanaście namiotów, w których będzie można się dowiedzieć o działalności ruchów i stowarzyszeń diecezji sosnowieckiej.

Punktem kulminacyjnym sosnowieckich obchodów będzie Msza św. o godz. 18.00, którą odprawi i kazanie wygłosi kard. Henryk Gulbinowicz. Kaznodzieja przypomni sylwetkę Jana Pawła II, którego doskonale znał osobiście. W czasie Mszy św. specjalne błogosławieństwo otrzymają dzieci, które urodziły się w 14 czerwca dziesięć lat temu. Organizatorzy proszą, by zgłaszać je w Kurii Diecezjalnej w Sosnowcu (ul. Wawel 19). Po liturgii w programie przewidziane jest świadectwo Wandy Półtawskiej, która przyjaźniła się z Papieżem Polakiem, pisząc także do niego listy. Spotkanie na Placu Papieskim zakończy koncert zespołów New Life’m i Deus Meusa.

Obchody 10 rocznicy wizyty Jana Pawła II od godz. 18.00 do 20.00 będzie transmitować Telewizja Silesia, którą można oglądać niemal w całej Polsce przez kablówki, a w całej Europie w niekodowanym przekazie satelitarnym. Kilka dni wcześniej, 11 czerwca (Boże Ciało) o godz. 16.50 TVP Katowice przypomni papieską wizytę w ponad 20 minutowym filmie dokumentalnym. Wydarzenie to przypominać też będą inne media regionalne.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama