Radio Wolność zagra w hołdzie Janowi Pawłowi II

Centrum Myśli Jana Pawła II od 2 do 30 czerwca, na częstotliwości 94,9 MHz otworzy specjalną stację radiową pod nazwą Radio Wolność.

W czasie całodobowej emisji będzie można wysłuchać obszernych fragmentów przemówień papieskich, reportaży, audycji dokumentalnych poświęconych życiu Karola Wojtyły. Inicjatywa jest częścią obchodów upamiętniających pierwszą pielgrzymkę Jana Pawła II do Polski.

„W audycjach Radia Wolność będziemy wracać do chwil sprzed trzydziestu lat, wspominać je, ale również spróbujemy opatrzyć wspomnienia komentarzem, spojrzeć na nie z dzisiejszej perspektywy - przede wszystkim w kontekście doświadczenia wolności w różnych wymiarach” - tłumaczą twórcy Radia z Centrum Jana Pawła II w Warszawie.

Program wzbogacony będzie o muzykę, zarówno tę związaną bezpośrednio z I pielgrzymką Ojca Świętego do Polski, jak również nawiązującą bardziej ogólnie do osoby Jana Pawła II. Znajdą się tu piosenki napisane do poezji Karola Wojtyły, jak też kompozycje muzyki poważnej dedykowane papieżowi-Polakowi.

Stacji radiowej o zasięgu warszawskim będzie można posłuchać na częstotliwości 94,9 MHz oraz za pośrednictwem Internetu, na specjalnie przygotowanej stronie www.centrumjp2.pl/6czerwca.

lk / ju.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama