Demokratyczna Repoublika Konga: Biskupi wdzięczni papieżowi za pielgrzymkę do Afryki

Katoliccy biskupi Republiki Demokratycznej Konga wyrazili wdzięczność Papieżowi Benedyktowi XVI za jego ostatnia wizytę na kontynencie afrykańskim i zapewnili o poparciu dla papieskiego stanowiska w walce z HIV/AIDS.

Papieskie przesłanie, które zostało „przyjęte z radością utwierdziło nas w naszej walce przeciw HIV/AIDS. Mówimy „nie” dla prezerwatyw”- piszą biskupi, określając prezerwatywy „nie tylko jako etyczny nieporządek, ale ponad wszystko jako zwieńczenie trywializacji seksu w naszym społeczeństwie" – donosi CISANewsAfrica.

Biskupi zwracają uwagę że „zamiast ochrony przed rozprzestrzenianiem się choroby, prezerwatywy sprzyjają wzrostowi ludzkiego egoizmu, pogarszając problem”, gdyż ludzie pozwalają sobie „być kierowani przez instynkty” co „pozbawia seksualność jej religijnej i symbolicznej funkcji”.

”Tylko wolność, która nie daje dochodzić do głosu pożądaniom zaślepiającym człowieka, poddającym go tyranii chwili, może uczynić człowieka bardziej zacnym i odpowiedzialnym w jego czynach i w budowaniu lepszej przyszłości” – piszą kongijscy biskupi.

Wyrażają też smutek z powodu kontrowersji wywołanych przez media, które „ochoczo stworzyły zamieszanie” powołując się na papieskie słowa n/t AIDS. Hierarchowie zauważają, że słowa zostały wyrwane z kontekstu nauczania Kościoła Katolickiego, które reprezentuje papież.

„Rozumiemy papieskie wezwanie do poszanowania życia, ochrony naszej afrykańskiej tożsamości, która została surowo potraktowana przez agresywną globalizację, do walki przeciw korupcji i wykorzystywaniu człowieka przez człowieka; oraz apel do afrykańskich rządów by kierowały się odpowiedzialnością za ludzi i narody” – piszą biskupi. - "Wizyta papieska potwierdziła naszą wiarę w Jezusa Chrystusa, Światłość Świata i przyniosła nadzieję dla przyszłości Afryki”

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama