Chiny: Księża odpowiedzą na wezwanie Benedykta XVI

Księża diecezji Szanghaj są gotowi odpowiedzieć na wezwanie papieża na Rok Kapłański, podejmując duchową odnowę - donosi agencja Fides.

Relacjonuje ona Mszę Krzyżma, odprawioną w Wielki Czwartek w katedrze Xu Hui. Liturgii przewodniczył 93-letni bp Aloysius Jin Luxian.

W homilii jego biskup pomocniczy Joseph Xing Wenzhi przypomniał postać św. Jana Marii Vianney’a, Proboszcza z Ars, którego 150. rocznicę śmierci Benedykt XVI uczcił poprzez ogłoszenie Roku Kapłańskiego. Potrwa on od 19 czerwca 2009 do 19 czerwca 2010 r.

– Ojciec Święty chciał w ten sposób przypomnieć potrzebę stałej formacji księży, więzi między kapłanami a biskupem, między księżmi i wiernymi świeckimi, komunii z całym Kościołem. Przyjmujemy apel papieża, gdyż nasza wspólnota kapłańska, zjednoczona w służbie wierzącym, trwa w komunii z naszym biskupem i z Kościołem powszechnym – mówił hierarcha.

Agencja Fides zaznacza, że słowa biskupa wywołały poruszenie wśród obecnych w katedrze księży. – Nie było to zwykłe kazanie, lecz jakby dźwięk trąbki zwiastujący nową misję – mówili po zakończeniu liturgii. Deklarowali, że podejmą duchową odnowę, starając się „z nową wyobraźnią” przygotowywać do coraz lepszego wypełniania obowiązków „świętej posługi pasterzy trzody”, którą im powierzył Chrystus. – Będziemy się inspirować stylem Jezusa, coraz bardziej się z Nim jednocząc” – stwierdził bp Xing.

pb (KAI/Fides) / ju.

«« | « | 1 | » | »»

Autopromocja