Watykan: Rekolekcje Papieża i Kurii Rzymskiej

„Kapłan spotyka Jezusa i Go naśladuje" - to temat rozpoczętych 1 marca w Watykanie rekolekcji wielkopostnych. W ciągu tygodnia kard. Francis Arinze wygłosi dla Papieża i jego najbliższych współpracowników 17 rozważań.

Emerytowany prefekt Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów zaproponował trzy nauki dziennie, połączone ze wspólną modlitwą brewiarzową i adoracją Najświętszego Sakramentu. Tradycyjnie na czas rekolekcji zawieszono zwykłą działalność Ojca Świętego i Kurii Rzymskiej. Do najbliższej soboty nie będzie żadnych audiencji papieskich, także środowej audiencji ogólnej.

Kard. Arinze powiedział Radiu Watykańskiemu, że o wyborze tematu zdecydował fakt, iż większość uczestników rekolekcji stanowią kapłani, biskupi i kardynałowie. Dzisiejsze rozważania zwracają uwagę, że ksiądz naśladuje Jezusa, aby spotkać Boga, który winien zajmować w życiu pierwsze miejsce. W kolejnych dniach rekolekcjonista skupi się na obecności Jezusa w Eucharystii, w Piśmie Świętym, w Kościele, w modlitwie oraz w posłudze potrzebującym.

«« | « | 1 | » | »»

Autopromocja